Najlepsze samochody akumulatorowe

 

Z pewnością każde dziecko będzie zachwycone z interaktywnej czy elektrycznej zabawki, która dostarczy mu bardzo dużo wrażeń. Bez względu na płeć, kilkulatki uwielbiają zabawki, które dają im nieco niezależności, a samochody są w tym celu idealne.

Jakie są rodzaje samochodów na akumulator?

samochody akumulatorowe dla dzieciSklepy zabawkowe są pełne przeróżnych produktów, które są przeznaczone dla maluchów od samego urodzenia aż do wieku nastoletniego. Kupimy w nich puzzle, misie, lalki, grzechotki czy pojazdy. Na szczególną uwagę zasługują te ostatnie, ponieważ  maluchy mogą w nich samodzielnie jeździć. Przeważnie samochody akumulatorowe dla dzieci dzielą się na auta osobowe typu sedan z niskim zawieszeniem i małymi kołami oraz terenowe modele do pokonywania trudnych terenów. Sedany najlepiej się sprawdzają na równych nawierzchniach takich jak alejki, ścieżki w parku czy chodniki. Natomiast terenowe samochody z uwagi na duże koła i wysokie zawieszenie świetnie sobie radzą po nierównych terenach trawiastych, pokrytych kamieniami czy nawet piaskiem. Bez problemu można nimi jeździć w ogrodzie. Wszystkie samochody elektryczne są wyposażone w mocne silniki i wydajne akumulatory, które po naładowaniu pozwalają na nieprzerwaną jazdę nawet przez dwie godziny. Większość modeli przeznaczona jest dla maluchów od trzeciego roku życia, gdyż wymagają samodzielnego kierowania, z którym młodsze dzieci mogłyby sobie nie poradzić. Dla ułatwienie nauki jazdy pojazdem, większość modeli jest wyposażona w pilot do zdalnego kierowania.

Z pewnością są to zabawki zaawansowane technologicznie, o jakich kiedyś dzieci mogły tylko pomarzyć, a obecnie są bardzo popularne. Najtańsze modele kupimy już za niecałe trzysta pięćdziesiąt złotych, a licencjonowane kosztują nawet półtora tysiąca złotych.