Najlepszy domowy filtr do wody

Kiedy przeprowadziłam się do innego miasta to nie spodziewałam się, że największy problem będę miała z…wodą. Nie dosyć, że była dosyć nieprzyjemna w smaku, to jeszcze była bardzo twarda, jak również wysuszała skórę. Pić można mineralkę, choć to mało opłacalna strategia, ale jak się myć w takiej wodzie?

Filtr do wody do montowania w dzbanku

filtr do wody w WarszawieNa krótką metę mogłam sobie jakoś poradzić, ale musiałam znaleźć coś, co będzie dobre stały. Myślałam o tym, że przydałby mi się jakiś filtr do wody w Warszawie. Przynajmniej zależało mi na takim dzbankowym, by móc pić dobrej jakości wodę. Sam dzbanek nie był drogi, a okazało się, że można do niego dokupić różnorodne filtry. Nie tylko takie, które zatrzymują zanieczyszczenia, ale także filtry magnezowe, które wzbogacają wodę o magnez właśnie. Dzięki temu będzie zdrowsza. Kiedy kupiłam filtr do dzbanka to sprzedawca zapytał mnie czy mam problem z wodą jedynie w sensie smakowym, czy chodzi o coś więcej. Okazało się, że sprzedają także filtry które montuje się na kranie czy w prysznicu. Nie wiedziałam że coś takiego istnieje! Filtr nie jest trudny do zamontowania, starcza na długi czas. To by mnie uratowało. Przy praniu mogę wrzucić zmiękczacz do wody, w toalecie może być byle jaka woda, ale w prysznicu, umywalce, kranie kuchennym dobra woda jest ważna. Bez wahania kupiłam także filtry do kranów i inne i od razu zabrałam się za ich montaż. To był najkorzystniejszy zakup jaki zrobiłam po przeprowadzce.

Filtry do wody, zarówno te stałe, jak i te do dzbanka sprawiły, że już nie narzekam na swoją wodę. Teraz jest czysta, smaczna, bardziej miękka, nie muszę kupować butelkowanej wody mineralnej, ani często przegotowywać kranówy. To był zakup na lata, który jest bardzo opłacalny, a każdego na pewno na to stać.