Najpopularniejsze wydania Biblii

 

Chrześcijaństwo jest jednym z filarów cywilizacji zachodniej, w której się wychowujemy i funkcjonujemy. W Polsce większość osób przynależy do Kościoła katolickiego, którego głową jest papież. Pociąga to za sobą wiele różnych konsekwencji – Kościół staje się dla wielu naszych rodaków drugim domem, a wierni pragną pogłębiać swoją relację z Bogiem.

Popularna Biblia w naszych domach

biblia tysiącleciaWierzący i praktykujący katolicy starają się żyć według Bożych przykazań, ale też stale zgłębiać prawdy wiary. Niedzielna msza święta, udział w nabożeństwach, uczynki miłosierdzia – wszystko to stanowi o naszej duchowej dojrzałości. Wielu kapłanów zachęca jednak swoich wiernych, by ci czytali Pismo święte w domowym zaciszu i rozważali Słowo Boże. Najpopularniejszym wydaniem Pisma Świętego jest Biblia Tysiąclecia, przygotowana w opactwie w Tyńcu. Miała ona kilka wydań, a najnowsze z nich możemy obecnie spotkać w księgarniach katolickich i sklepach z dewocjonaliami. Z pewnością warto mieć w domu Biblię Tysiąclecia i rozważać Słowo Boże, gdy pragniemy lepiej poznać naszą wiarę. Tekst tej Biblii możemy usłyszeć w kościołach podczas mszy świętych i nabożeństw. Pismo Święte jest również dobrym pomysłem na prezent z okazji przyjęcia Chrztu świętego, Pierwszej Komunii Świętej czy bierzmowania. W ten sposób młody człowiek zyskuje szansę zbliżenia się do Boga i poznania historii stworzenia i odkupienia ludzkości.

Jeśli chcielibyśmy w jakiś sposób pogłębić swoją duchowość i wiarę, jednym z najlepszych sposobów jest regularna lektura Pisma Świętego. W Polsce najpopularniejszym wydaniem jest Biblia Tysiąclecia, znana i lubiana przez wiernych. Wielu z nich ma egzemplarz tej Biblii w domu i chętnie po niego sięga. Z pewnością jest to bardzo ubogacająca duchowo lektura.