Niezależność energetyczna

Wiele osób jest zdania, że żyjemy w czasach niebezpiecznych i powinniśmy być przygotowani na najgorsze. Jeśli chcemy zapewnić sobie i swojej rodzinie więcej bezpieczeństwa możemy zacząć opracowywać plan w razie zagrożenia. Możemy też przystosować nasze domostwo tak, aby dawało nam schronienie i bezpieczeństwo.

Zapewnianie bezpieczeństwa

FotowoltaikaJak możemy to zrobić? Na pewno budując schron lub bunkier, w USA jest sporo firm zajmujących się budową takich pomieszczeń, w Polsce jest to jeszcze raczkujący biznes. Jeśli nie chcemy nic dodatkowego budować a jedynie przygotować się w razie czego do samodzielności i niezależności to jest tutaj kilka sposobów. Oczywiście zapasy żywności jesteśmy w stanie zrobić sami, możemy część naszego ogródka przeznaczyć pod wysiew różnego rodzaju warzyw i owoców, i w razie czego mieć dostęp do jedzenia. Duże możliwości daje nam fotowoltaika Sunelectric Lublin, dzięki temu, że zainstalujemy panele fotowoltaiczne będziemy mieli własny prąd, a baterie słoneczne dadzą nam niezależność od lokalnej sieci energetycznej. Do ogrzewania możemy użyć pompy ciepła, ciepło możemy pobierać z ziemi, co pomoże nam przetrwać nawet ciężką zimę. Warto przygotować odrębne pomieszczenie, najlepiej w piwnicy, gdzie będziemy mogli spokojnie przetrwać niesprzyjające warunki. Warto obejrzeć dom pod kątem nieszczelności czy słabych punktów. Wzmocnić je, można też wzmocnić drzwi wejściowe, zamontować oświetlenie reagujące na ruch. Należy też zapewnić sobie niezależny dostęp do wody, jeśli mamy możliwość to można wywiercić studnię głębinową. A do pomieszczenia, w którym będzie przebywało się na wypadek nieprzyjaznych warunków podłączyć osobno prąd z naszego systemu fotowoltaiki, pompę ciepła oraz dodatkowe krany z podłączeniem do studni głębinowej.

Musimy oczywiście wiedzieć ile prądu będziemy potrzebować w razie awarii sieci energetycznych, czasami jeden panel fotowoltaiczny nie wystarczy, dla większego zużycia będzie potrzebnych kilka paneli. Warto zainstalować również filtr powietrza, który skutecznie będzie oczyszczał powietrze w naszej kryjówce.