Nowoczesny dom a komfort mieszkania

Gdy słyszymy projekt budowlany domku jednorodzinnego, to przed oczami staje nam sielski, obrazek tradycyjnej, niewielkiej budowli zlokalizowanej na wsi. Architekci oprócz realizacji tak oczywistych zadań, zajęli się również nowoczesnym rozumieniem koncepcji zamieszkania w budynku wolno stojącym i zaczęli wdrażać rozwiązania, które do tej pory stosowano w architekturze wielkogabarytowej.

Nowoczesne domy opierają się na nietypowej bryle nawiązującej do geometrii wieżowców, jakie stawia się w dużych miastach

nowoczesne domyOwa bryła może zmieniać tylko dach, bądź też cały kształt budynku nadając mu nowoczesnego i dynamicznego wyglądu. Oczywiście, architekci zmieniają również podejście do wykorzystania materiałów budowlanych, a także surowców, które do tej pory były zarezerwowane wyłącznie dla biurowców. Aktualna idea aranżacji i projektowania wnętrz, jaką reprezentują nowoczesne domy, wskazuje na to, aby zachować maksymalną wolną przestrzeń, tak zwaną open space, która pozwala na jasne wytyczenie poszczególnych części domu: wypoczynkowej, sypialnianej, pracowniczej. W związku z tym stawia się szklane ściany i to nie tylko wewnątrz budynku, ale i w środku zamiast tradycyjnych ścian z cegły, osiągając w ten sposób jasne i otwarte pomieszczenia. Mniej oczywiste zastosowanie znalazł również zewnętrzny kamień elewacyjny, który zaszczepiono jako element dekoracyjny we wnętrzach w postaci obudowy kominków czy podstawę dla kuchennego miejsca roboczego.

Projekty oznaczone jako nowoczesne domy muszą uwzględniać wszelkie potrzeby jego mieszkańców, tak więc jeśli domownikiem jest osoba niepełnosprawna, warto już na etapie projektu zwrócić na to uwagę projektanta, aby ten zaproponował rozwiązania, które zwiększą komfort mieszkania dla takiej osoby. 

Więcej na: https://wytworniapp.com/