Nowoczesny model łóżeczka dziecięcego

Dzieci najlepiej uczyć od samego początku spać w swoich łóżeczkach, ponieważ to znacznie oszczędzi nam i dziecku nerwów w przyszłości. Konieczne jest bezpieczne łóżeczko, dopasowane do wieku malucha i najlepiej żeby spełniało kilka funkcji.

Wybór idealnego łóżeczka dziecięcego

nowoczesne łóżko dziecięce z zabezpieczeniemNoworodki i niemowlaki nie mają pełnej kontroli nad swoim ciałem w czasie snu, dlatego ich łóżeczka muszą posiadać odpowiednie zabezpieczenia, które ochronią je przed wypadnięciem z nich. Nowoczesne łóżko dziecięce z zabezpieczeniem powinno posiadać sporo miejsca do spania, mieć demontowane zabezpieczenia i posiadać miejsce do przechowywania rzeczy. Łóżeczka dla niemowlaków, mają pionowe szczebelki, które można zdemontować, kiedy dziecko stanie się na tyle duże, że będzie mogło samodzielnie wchodzić i wychodzić z niego. Szczególnie w małych mieszkaniach przydają się łóżeczka, które mają szuflady pod materacem, w których możemy trzymać zabawki dziecka, albo zapasową pościel. Nowoczesne łóżeczka są wykonane z naturalnego drewna, gdyż jest ono odporne i wytrzymałe. Ma ono uniwersalny rozmiar sto dwadzieścia na osiemdziesiąt centymetrów i mogą w nim spać maluchy od urodzenia, aż do czwartego roku życia. Najlepsze są modele w uniwersalnych kolorach, które pasują dla chłopca i dziewczynki. Może to być biały, szary, lub ciemny brąz. Do kompletu w łóżeczku będzie nam jeszcze potrzebny dobry materac, pościel i osłonki na szczebelki. Łóżeczko rośnie razem z dzieckiem, ponieważ posiada możliwość regulacji wysokości podłoża.

Łóżeczka możemy kupić w sklepach z artykułami dla dzieci, lub w internecie. Ponieważ będzie ono używane tylko przez kilka lat, to możemy kupić też używane łóżeczko, które będzie nawet o połowę tańsze niż nowe, kupione w sklepie. Wszystkie modele są sprzedawane w formie gotowych elementów, wymagających skręcenia.