O porcelanie włoskiej

Urządzając swój nowy dom nie można zapomnieć o tak ważnym elemencie wystroju jak porcelana. Używana na co dzień lub tylko od święta może podnieść standard naszego życia. Korzystanie z przedmiotów o wysokiej jakości estetycznej często poprawia nasze samopoczucie, nastrój. Przy okazji odwiedzin możemy również się pochwalić ładną zastawą stołową. 

Dlaczego warto wybrać właśnie porcelanę włoską?

porcelana włoskaWłochy kojarzą się nam raczej z dobrą kuchnią, ciekawą kulturą i historią, nawet piłką nożną; ale przecież nie z porcelaną! A jednak porcelana włoska wśród koneserów uchodzi za będącą w czołówce. Styl włoski nie jest tak wyrazisty jak japoński, ani tak pretensjonalny jak angielski. Konkuruje raczej ze stylem niemieckim. Dominują w nim motywy florystyczne i naturalne. Czasem używa się w nim fraktali, mających nawiązywać do natury. Taka porcelana wnosi trochę życia do monochromatycznych zwykle naczyń. Do nabycia pełnego zestawu porcelany włoskiej nie potrzeba tak wiele jak w przypadku japońskiej, czy niemieckiej. Wachlarz cenowy jest dosyć szeroki, pułap jednak leży niżej niż u konkurencji. Oczywiście można nieco głębiej sięgnąć do kieszeni, by zakupić szlachetniejsze zestawy, często jednak różnice jakościowe między zestawami są trudno dostrzegalne. Tylko znawcy dostrzegą te różnice. Mając droższe komplety możemy spokojnie chwalić się dobrą porcelaną.

Podsumowując, porcelana włoska posiada wiele zalet. Od ceny, przez walory estetyczne, po jakość. Nic dziwnego, że cieszy się ona coraz większą popularnością. Ze statystyk wynika, że wzrost sprzedaży takiej porcelany wynosi około 15 procent rocznie. Można więc powiedzieć, że powoli następuje moda na włoską porcelanę. Oczywiście nadal bardzo mocną pozycje mają style angielski, japoński i niemiecki, ale włoski je stopniowo dogania.