Ogrzej swój taras jesienią

 

Taras, kieliszek wina i ciekawa książka to jeden z przyjemniejszych sposobów na spędzenie ciepłego letniego wieczoru. Podobnie jak przyjęcie dla najbliższych na świeżym powietrzu, które często przeciąga się do późnych godzin nocnych. Dlaczego mamy z tego rezygnować wraz z końcem lata? Za sprawą ogrzewania tarasowego możemy z powodzeniem przedłużyć ten piękny sezon i cieszyć się czasem spędzonym na zewnątrz nawet późną jesienią.

Jak wybrać ogrzewanie na taras?

promienniki tarasoweWybierając promienniki tarasowe musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim powierzchnię, która ma być ogrzewana. Niekoniecznie musi to być powierzchnia całego tarasu. Zastanówmy się, w którym miejscu najczęściej spędzamy czas i obliczmy jego powierzchnię. W większości przypadków jest to miejsce przy stole, gdzie skupiają się goście. Nie ma potrzeby w takim wypadku tracić energii na ogrzanie pozostałej, niewykorzystanej powierzchni. Kluczową sprawą jest również rodzaj naszego tarasu, a dokładniej to, czy jest on w pełni otwarty, czy częściowo zamknięty, oraz czy posiada zadaszenie. To decyduje o mocy promiennika, jaka będzie nam potrzebna. Istotna jest również klasa wodoszczelności. Jest ona oznaczona kodem IP, i ze względów bezpieczeństwa, wskaźnik ten powinien być możliwie wysoki. Musimy się również zastanowić nad kształtem i sposobem montażu. Wyróżniamy promienniki tarasowe stojące, wiszące i naścienne. Pamiętać należy, że te stojące możemy ustawić tam, gdzie akurat potrzebujemy, jednak zabierają one trochę miejsca, więc nie nadają się na małe balkony. Promienniki wiszące są wtedy idealnym rozwiązaniem, o ile nasz taras posiada zadaszenie. Jeśli nie, wybierzmy model naścienny. Ostatnią rzeczą, jaką należy rozważyć to sposób zasilania promiennika. Gazowy, z zainstalowaną butlą, będzie wolny od przewodów elektrycznych, jednak w porównaniu do elektrycznego, rozgrzewa się znacznie wolniej. Natomiast właściwie dobrany model elektryczny nie będzie generował wysokich rachunków i zapewni nam przyjemne ciepło, już od chwili włączenia go do kontaktu.

Istnieje wiele aspektów determinujących wybór promiennika tarasowego. Powinien on być dobrany indywidualnie i według osobistych potrzeb, i nie zawsze większa moc grzania oznacza lepszy efekt. Właściwe podejście do tematu pozwoli nam cieszyć się przyjemnością spędzania czasu na tarasie, nawet w chłodne dni, nie ponosząc w związku z tym wygórowanych kosztów.