Opłacalny leasing pracowników z Ukrainy

Jak znaleźć dobrych pracowników przy jednoczesnej optymalizacji kosztów z tym związanych? Czy można korzystać z pracowników, ale ich nie zatrudniać formalnie w swojej firmie? Odpowiedź na to pytanie jest prosta i oczywiście twierdząca. Rozwiązaniem może być leasing pracowników, a ostatnio bardzo popularne jest wynajmowanie pracowników zza wschodniej granicy.

Proste formalności przy leasingu pracownika

leasing pracowników z ukrainy cenaNajwiększą zaletą tej formy zatrudnienia jest prostota formalności. Wiadomo, że dzisiaj trudno jest o pracownika krajowego, bo panuje u Nas bardzo niskie bezrobocie. Natomiast do pracy w Naszym kraju przyjechało mnóstwo obywateli zza wschodniej granicy. Można zatrudnić do pracy obywateli Ukrainy, ale formalności z tym związane przejmuje na siebie agencja pracy. Firma zamawia leasing pracowników z Ukrainy cena za wynajem jest dostosowywana do czasu pracy oraz trudności pracy, którą będzie wykonywał pracownik. Agencja pracy prowadzi wszelkie formalności związane z zatrudnieniem. Natomiast firma, która skorzysta z leasingu otrzymuje fakturę – zupełnie analogicznie do leasingu samochodu czy maszyn. W tym całym procesie dla firmy korzystającej z leasingu pracowników najlepsze jest to, że nie muszą zajmować się całą masą obowiązków formalnościowych i dokumentacyjnych związanych z zatrudnieniem pracownika ze wschodu. A wiadomo, że samodzielne zatrudnienie wiąże się z całym szeregiem formalności.

Jeśli firma potrzebuje pracowników do konkretnego zadania, a nie na stałe, to może skorzystać z usługi leasingu pracowników. Największa oferta w tym zakresie dotyczy pracowników z Ukrainy. Dla każdej ze stron jest to bardzo wygodna forma współpracy. Dla obywateli Ukrainy zaletą jest to, że mają jednego i stałego pracodawcę bez względu na to, gdzie wykonują swoją pracę.