Ozdabianie za pomocą tego, co jest w domu

Jedną z ze współczesnych artystycznych gałęzi jest tak zwany scrapbooking, który szybko stał się pasją realizowaną przez miliony ludzi na całym świecie. Jest to technika zdobienia, pierwotnie albumów, która przywędrowała do nas z Zachodu. Obecnie tej techniki używa się chociażby do tworzenia kartek okolicznościowych czy też do ozdabiania drewnianych pudełek. 

Technika tworzenia pięknych przedmiotów

ozdoby do scrapbookinguDobry klej, kilka kolorowych kartek, fragmenty materiałów, suszone kwiaty- to tylko przykładowe ozdoby do scrapbookingu, które można sobie zorganizować samemu. W każdym gospodarstwie domowym jest mnóstwo rzeczy, które można wykorzystać do realizowania tej techniki. Wystarczy trochę kreatywności. Jeżeli jednak nie chce nam się szukać potrzebnych ozdób  w domu, to możemy zamówić gotowe przez Internet lub zakupić w dowolnym sklepie papierniczym. Scrapbooking stał się tak popularnym hobby, że materiały od jego realizacji możemy zakupić w dowolnym miejscu. Nawet w kiosku. Sama technika pierwotnie była sposobem zdobienia stron w albumach. Tworzyło się oryginalną oprawę do zdjęć. Obecnie najczęściej wykorzystuje się scrapbooking do tworzenia pięknych kart okolicznościowych oraz  okładek książek, zeszytów, pamiętników lub albumów. Bardzo dużo osób łączy te metodę z techniką decoupage. Zdobi się wtedy na przykłada drewniane szkatułki za pomocą serwetek, przyklejając do nich, po wyschnięciu lakieru, mnóstwo innych dodatków. Efekt końcowy bywa oszałamiający. 

Scrapbooking jest techniką artystyczną często myloną z decoupage. Różni się od niej jednak mocno. Decoupage jest nanoszeniem papierowych obrazków na różnego rodzaju przedmioty. Scrapbooking do ozdabiania wykorzystuje praktycznie wszystko, co tylko nasza kreatywność wymyśli, że może się przydać.