Pianownica do myjki i jej zastosowanie

 

Wielu posiadaczy samochodów używa pianownicy do pielęgnacji swojego pojazdu. Służy ona głównie do skutecznego oczyszczania karoserii z wszelkich zabrudzeń. Używana także do czyszczenia maski, szyb, zderzaków, błotników, opon, felg czy lusterek. Usuwanie powstałych zanieczyszczeń odbywa się przy zastosowaniu aktywnej piany wytwarzanej przez to urządzenie.

Konstrukcja pianownicy do myjek

pianownica do myjkiWystępują różne modele pionawnic, które posiadają inny wygląd, kształt, pojemność, sama budowa jest taka sama. Skonstruowane są z pojemnika na ciecz, dyfuzora piany i pistoletu, który posiada dźwignię spustu. W pistolet dodatkowo może być wbudowana lanca, która tworzy pianę. Posiada ona dla ułatwienia regulowaną końcówkę. Pianownica do myjki może być również wyposażona w przyłącze służące do zasilania sprężonym powietrzem oraz kompresor. Sposób działania pianownic jest stosunkowo prosty i polega na wytworzeniu piany – spienionego roztworu, którym usuwa się brud nawet z trudno dostępnych miejsc. Gęsty roztwór myjący głęboko wnika w oczyszczaną powierzchnię. Ten proces umożliwia szybko likwidację zanieczyszczeń. Kolejnym etapem jest przemycie aktywnej piany wodą. Wykorzystanie myjek ciśnieniowych daje jeszcze lepsze efekty czyszczące. Zwiększa ona znacznie ciśnienie wody. Łatwo można do niej podłączyć pianownicę wyposażoną w odpowiednie przyłącze.

Korzystanie z pianownic do myjek przyspiesza oczyszczanie i dezynfekcję a jej zastosowanie staje się coraz bardziej popularne. W porównaniu z myciem ręcznym użycie pianownic powoduje zaoszczędzenie czasu i energii. Dobranie odpowiedniej pianownicy do myjki ciśnieniowej nie stanowi dużego problemu, gdyż większość z nich jest uniwersalna i kompatybilna do większości dostępnych myjek oferowanych przez producentów.