Piękny obrus świąteczny

W domach, gdzie żyją kobiety, chyba zawsze są kwiaty, firany i zasłony oraz przeróżne dekoracje, które nadają wnętrzom ciepłego klimatu. W takim miejscu nie może też zabraknąć obrusów czy specjalnych dekoracji stołów i stolików.

Jakie obrusy polecane są na święta?

obrus płatki śnieguKażdy z nas ma w domu stół, gdyż to jeden z podstawowych mebli. Przeważnie spożywamy przy nim posiłki lub po prostu spędzamy czas z rodziną. Jednak w czasie świąt pełni on wyjątkową rolę, gdyż skupia wszystkich domowników i gości w celu celebrowania czasu i spożywania pysznych potraw. W tym okresie wszystko musi być szczególne, nawet dekoracja stołu, która powinna nawiązywać do okazji. Na co dzień na stołach leżą standardowe obrusy czy bieżniki lub serwety, które mają stonowane kolory. Natomiast na święta się sprawdzi obrus płatki śniegu czy też bałwany, gwiazdy lub choinki nadrukowane na materiale. Najczęściej są wybierane obrusy wykonane z grubo tkanej bawełny, która dobrze się układa, nie mnie i jest odporna na rozdarcia. Jeżeli mamy małe dzieci, to idealne będą obrusy plamoodporne, które uszyte są ze sztucznych tkanin. Kiedyś stosowało cię ceratę na obrus, ale jest to mało praktyczne, dlatego też dziś mamy obrusy pokryte specjalną powłoką, która sprawia, że płyny w nie nie wsiąkają, a spływają po nich. Jeżeli chodzi o pranie obrusów, to większość z nich można prać w pralce w temperaturze czterdziestu stopni, ale trzeba szczególnie uważać przy obrusach jedwabnych czy z ręcznymi haftowaniami stanowiącymi dekorację.

Zawsze warto mieć kilka obrusów na zmianę, ponieważ zawsze może się zdarzyć nieprzewidziany wypadek, który sprawi, że konieczna będzie zmiana dekoracji. Ceny obrusów są dość mocno zróżnicowane, ponieważ zależą od producentów i tkanin z jakich są wykonane.