Posadzka kamienna jako oznaka luksusu

Coraz więcej osób podczas wykańczania swojego domu lub mieszkania kieruje się komfortem i luksusem. Chcemy, aby nasze wnętrza tworzyły spójną całość i były funkcjonalne. Dlatego też warto zrobić wcześniej rozeznanie i dowiedzieć się, z jakich materiałów korzystać, aby cieszyć się nimi przez długie lata i zaczerpnąć odrobiny luksusu. Dwoma pomieszczeniami, które zdecydowanie najbardziej dopieszczamy są kuchnia oraz łazienka. Jednym z najważniejszych elementów w nich zawartym są posadzki oraz blaty.

Z czego powstają blaty i posadzki kamienne?

posadzki kamienneBlaty kuchenne oraz blaty łazienkowe to najbardziej eksploatowane części tych pomieszczeń. Muszą więc być wyjątkowe, ale jednocześnie użyteczne. Jedną z takich propozycji jest blat betonowy. Jego surowość nadaje nowoczesnego wyglądu kuchni. Blaty kuchenne i blaty łazienkowe betonowe powstają z mieszanki żwiru, cementu, wody i piasku. Jeśli dodatkowo zawierają kruszywo marmuru lub piasek kwarcowy bardzo ładnie się przebarwiają. Dużą zaletą blatu betonowego jest jego cena – wygląda bardzo nowocześnie, daje poczucie luksusu, a nasza kieszeń na tym nie ucierpi. Kolejnym rodzajem spełniającym największe oczekiwania są blaty kuchenne i blaty łazienkowe wykonane z kamienia naturalnego. Jeśli chcemy nadać naszym pomieszczeniom prawdziwego luksusu, będzie to idealny wybór. Innym pomysłem, na którym nie będziemy się jednak w tym artykule skupiać, są posadzki kamienne. Blaty kamienne, tak samo jak te wykonane z betonu, cieszą się bardzo długą trwałością – są praktycznie niezniszczalne. Dodatkowo odporne są na wysokie temperatury, wilgoć, oraz zarysowania co sprawia, że po wielu latach przy odpowiedniej eksploatacji nasze blaty będą wyglądać jak nowe. Szeroka gama kolorystyczna sprawia, że bez problemu dopasujemy do naszych wnętrz odpowiedni rodzaj blatu kamiennego, powodując jednocześnie, że nasza kuchnia oraz łazienka będą emanować luksusem.

Bardzo modnym ostatnio rozwiązaniem są blaty kuchenne i blaty łazienkowe wykonane ze szkła. Wydawać by się mogło, że w kuchni mogą mieć mniejsze zastosowanie. Jednak przy dodaniu zbrojnej siatki stalowej i hartowaniu szkła, spokojnie staje się wzmocnione i odporne na wysokie temperatury. Dodatkowym elementem jest możliwość podświetlenia naszych blatów, co nadaje pomieszczeniom luksusu i nowoczesnego wyglądu.