Poszukiwania kurzego obornika

Na swojej działce uprawiam krzewy owocowe. Staram się je uprawiać naturalnie i stosować tylko takie nawozy, które nie zawierają sztucznych substancji chemicznych. W związku z tym, zawsze najlepszy wydawał mi się obornik. Byłam pewna, że nie ma znaczenia jaki rodzaj takiego nawozu wybiorę. Dopiero podczas ostatnich zakupów, sprzedawczyni w sklepie ogrodniczym wyprowadziła mnie z błędu.

Zalety zastosowania obornika kurzego

obornik granulowany kurzyDowiedziałam się od niej, że w przypadku krzewów i drzew owocowych, najlepiej przydaje się obornik granulowany kurzy. Podobno zawiera on odpowiednie substancje odżywcze, które przyczyniają się do utrzymania takiej równowagi kwasowo – zasadowej gleby, która jest najbardziej odpowiednia dla krzewów owocowych. Warto jest zdecydować się na formę granulatu, ponieważ nawóz jest wtedy wydajniejszy. Dłużej utrzymuje się w ziemi, ponieważ rozpuszcza się powoli wraz z deszczem. Wystarczy podsypywać niewielką jego ilość pod każdy krzaczek dwa – trzy razy w miesiącu. Poza tym obornik granulowany posiada dużo bardziej przyjemny zapach niż tradycyjny. Poleciła mi ona obornik, który był akurat dostępny w bardzo dobrej, promocyjnej cenie. Zapewniła mnie ona, że jest to produkt wolny od zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Stosuje się go doglebowo. Nie ma także znaczenia, czy po jego zastosowaniu będą padały deszcze czy nie. 

Już wkrótce przekonałam się, że to był świetny wybór. Moje rośliny od razu zaczęły szybciej wzrastać po zastosowaniu tego nawozu. Dużo lepiej kwitły, a także późniejsze owoce były większe i smaczniejsze. Jestem bardzo zadowolona z tego produktu i od tego czasu kupuję już tylko obornik kurzy w formie granulatu. Pozostałe rodzaje obornika bardziej przydają się pod uprawy zbóż albo roślin niejadalnych.