Powietrzne pompy ciepła sposobem na niższe rachunki

Nie da się ukryć, że własny dom to generator niekończących się kosztów. Dlatego przy budowie domu warto zaczerpnąć informacji, dotyczących systemów, które pomogą nam zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, dzięki czemu utrzymanie własnego domu nie będzie stanowiło dużego obciążenia. Takim rozwiązaniem są powietrzne pompy ciepła, które stanowią inteligentny system ogrzewania Twojego domu.

Powietrzne pompy ciepła od SamsungEHS

pompa ciepłaNajistotniejszą cechą, dzięki której powietrzne pompy ciepła funkcjonują, jest czerpanie energii z powietrza atmosferycznego, którą następnie wykorzystuje się do ogrzewania. Powietrzne pompy ciepła dzielą się na różne rodzaje. Najbardziej korzystnym z nich jest pompa ciepła woda-powietrze, która pozwala na ogrzanie wody użytkowej. Dużym atutem jest też jej nieskomplikowana instalacja, która przy montażu nie wymaga zbyt dużych rewolucji w naszym domu.
Pompa ciepła woda-powietrze dzieli się na dwa typy urządzeń: monoblok, które zawierają wszystkie elementy w jednej obudowie, lecz często wymagają instalacji dodatkowych urządzeń, oraz split, dzielące się na jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną. Różnica cenowa między jednym rodzajem, a drugim jest niewielka. Oczywiście powietrzne pompy ciepła to też niemały wydatek, należy pamiętać, że w tym przypadku trzeba postawić na jakość.

W zależności od naszych potrzeb i umiejscowienia domu należy wybrać odpowiedni rodzaj urządzenia, aby pompa ciepła powietrze-woda spełniała całkowicie nasze wymagania, a także powodowała znaczne zmniejszenie się kosztów utrzymania domu.

Więcej na: SamsungEhs