Praktyczna koszula do karmienia

Z pewnością pojawienie się na świecie dziecka diametralnie zmieni dotychczasowe życia mamy, gdyż od tera to potrzeby malucha będą stały na pierwszym miejscu. Musi ona czuwać przy dziecku przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Jak wyglądają koszule nocne do karmienia?

koszula nocna do karmieniaWiele mam od samego początku decyduje się na karmienia malucha piersią, ponieważ jest to najlepszy sposób żywienia dzieci od pierwszych chwil. Pediatrzy zalecają, aby karmić dzieci piersią przynajmniej do szóstego miesiąca życia, ponieważ maluch otrzymuje od mamy wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy, minerały i nabywa konieczną odporność. Karmienie odbywa się przez dwadzieścia cztery godziny na dobę przez pierwsze miesiące życia, zatem mama musi się do tego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim chodzi o specjalną odzież, która pozwoli na karmienie malucha w każdej chwili, bez względu na miejsce. Najczęściej są to dedykowane modele bluz, podkoszulków, bluzek czy sukienek, które mają niewielkie rozcięcia lub rozpięcia po bokach, na wysokości piersi. Podobnie jest wykonana koszula nocna do karmienia, która także posiada takie rozcięcia albo ma fason zakładanego dekoltu, dzięki czemu mama może bez ściągania piżamy nakarmić maluszka. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ piżama jest komfortowa i dostępna w wielu rozmiarach. Przeważnie ma ona długość do połowy uda, do kolan, ale znajdziemy także modele do kostek. Jeżeli chodzi o cenę, to nie odbiega ona od klasycznej piżamy jaką kupimy w sklepie odzieżowym.

Karmiąca piersią mama musi być w każdej chwili przygotowana na przystawienie dziecka do piersi, dlatego też musi zakładać nie tylko na co dzień, ale także do spania odpowiednią odzie. Najtaniej tego typu koszule kupimy w sklepach internetowych.