Prezent na pożegnanie

 

W tym roku jeden z naszych wieloletnich pracowników odchodzi na zasłużoną emeryturę. W naszej firmie przepracował dwadzieścia pięć lat. Z tej okazji zarząd naszej firmy postanowił pożegnać naszego kolegę obdarowując go różnymi bonusami jak i prezentem pożegnalnym. 

Pomysł na grawerowanie

grawerowanie plexiZarząd poprosił pracowników, aby poddawali swoje pomysły, co można podarować jako pamiątkę po tak długiej pracy u nas. Chcieli tym podziękować za wkład i trud jaki nasz kolega włożył w pracę w naszej firmie. Pomysłów na pamiątkę było naprawdę bardzo wiele. Ktoś jednak zaproponował grawerowanie plexi. Pokazał nawet kilka pomysłów na ciekawe grawerowanie plexi. Zarządowi pomysł się spodobał i zlecił wykonanie pamiątki. Została wybrana najlepsza plexi. Kształt jest dokładnie taki, jak logo naszej firmy, a wygrawerowane zostały podziękowania. Z racji tego, że razem z kolegą zostaliśmy wybrani do odebrania pamiątki z firmy, w której było wykonywanie grawerowanie plexi, chciałam zobaczyć jak cały ten proces się odbywa. Myślałam, że cały proces trwa o wiele dłużej niż kilka dni. Okazuje się, że grawerowanie plexi wykonywane jest praktycznie w całości przez komputer i maszyny. Na początku trzeba przygotować projekt w komputerze żeby móc wyciąć kształt plexi, a następnie przygotowywany jest napis jaki ma być wygrawerowany. Każdy projekt musi zostać zaakceptowany przez klienta. Bardzo mnie to zainteresowało, bo można naprawdę wykonać w ten sposób wiele ciekawych rzeczy.

Natomiast wracając do pamiątki dla naszego kolegi, to wyszła znakomicie. Wygląda dokładnie tak jak na projekcie. Myślę, że będzie zadowolony z takiej małej pamiątki i będzie naprawdę miło wspominał pracę w naszej firmie. Chociaż od dawna się odgraża, że będzie nas odwiedzał bardzo często, bo ciężko mu się będzie z nami rozstać.