Przedawniony dług bankowy

Wiele osób pada ofiarą kredytów. Nie chodzi tutaj jednak o żadne nieuczciwe praktyki, ale o trudne sytuacje życiowe, takie jak na przykład utrata pracy, co uniemożliwia uregulowanie zobowiązania a odsetki zaczynają narastać. Wiele osób w związku z takimi problemami traci majątki, wiele osób również męczy się z dziedziczonymi długami.

Dług bankowy również ulega przedawnieniu

przedawnienie długu bankowegoChociaż większości osób wydaje się, że windykacja długu może nastąpić nawet po śmierci pożyczkobiorcy, w rzeczywistości jest to przekonanie błędne. Jak się okazuje przedawnienie długu bankowego również jest możliwe, a terminy nie są nawet szczególnie odległe. Przede wszystkim warto wiedzieć jaki jest charakter długu. Jeżeli chodzi o długi pochodzące z kredytów, termin przedawnienia to zaledwie trzy lata od momentu, kiedy dług miał zostać uregulowany. Dlatego właśnie kredyt z dużymi odsetkami nie zawsze jest wyrokiem. Warto sprawdzić terminy, aby ustalić, czy musimy dług jeszcze spłacać. To samo dotyczy długów odziedziczonych, chociaż dziś dziedziczenie zakłada tylko i wyłącznie do wysokości aktywów zawartych w spadku. Jeżeli więc borykamy się z dowolnym długiem, warto zwrócić się do specjalisty, ponieważ dzięki temu możemy zyskać nie tylko spokój psychiczny, ale również finansowy. Wiele firm stara się windykować przedawnione długi, ponieważ nieświadomość byłych już dłużników zwyczajnie jest dla nich opłacalna.

Gdy zaciągniemy dług, którego z jakiegoś powodu nie możemy spłacić a odsetki rosną, zwykle zaczynamy wpadać w panikę i często do końca życia borykamy się z nieprzyjemnymi ratami. Jak się jednak okazuje czasami płacimy zobowiązanie, które już wygasło. Orientując się, kiedy dług bankowy w świetle prawa ulega przedawnieniu, możemy naprawdę wiele zaoszczędzić.