Przygoda ze streamowaniem na Twitchu

 

Streaming gier dla wielu użytkowników internetu stał się doskonałym sposobem na zarabianie pieniędzy. Na czym polega streamowanie? Jest to transmitowanie na żywo w sieci swojej gry na komputerze. Możliwe to jest za pomocą specjalnych programów. Trzeba również mieć wydajny sprzęt, sprawny mikrofon oraz słuchawki.

Streamowanie na Twitchu nie jest wcale trudne

jak streamować na twitchuStreamowanie gier w ostatnim czasie stało się niezwykle popularnym zajęciem. Nie brakuje osób, które marzą o sławie i zarabianiu pieniędzy przez internet. Nie każdemu jednak jest dane utrzymywać się z samego streamingu. Na to mogą liczyć jedynie najpopularniejsi gracze na Twitchu. Mimo wszytko jednak transmitowanie swoich gier to doskonała zabawa i okazja do zawierania nowych znajomości przez internet. Można podzielić się swoją pasją i udzielić wskazówek początkującym graczom. A zatem powstaje pytanie, jak streamować na Twitchu? Przede wszystkim trzeba mieć do tego komputer z wydajnym procesorem i kartą graficzną. Nieodzowne okazuje się również przepustowe łącze internetowe. Od tych czynników zależy jakość naszej transmisji wideo. Streamerzy powinni również zainwestować w dobrej jakości mikrofon. Co to za streamer, którego dobrze nie słychać? Mikrofon wbudowany w laptopa może nie spełniać wszystkich oczekiwań. W niektórych przypadkach początkujący streamerzy korzystają z mikrofonu przy słuchawkach. Oczywiście streamer potrzebuje również w miarę dobrej kamery.

Każdy szanujący się streamer powinien pamiętać o skompletowaniu odpowiedniego sprzętu. Byle jaki komputer może okazać się niewystarczający. Transmisja gier na żywo powinna być w miarę płynna, niedopuszczalne są przycięcia i zakłócenia. Oczywiście dobre streamer powinien także w odpowiedni sposób zainteresować swoich odbiorców.