Ręcznie szyte kostki sensoryczne dla dzieci

Każdy rodzic wie, że otaczanie dziecka zabawkami sensorycznymi to świetne rozwiązanie. Dzięki nim dzieci uczą się otaczającego je świata i rozwijają swoje zmysły. Warto rozwijać zmysły dziecka już od pierwszych dni życia, co przyniesie ogromne korzyści dla jego dalszego rozwoju w przyszłości.

Rozwijanie zmysłów dziecka za pomocą kostki sensorycznej

kostki sensoryczneRozwój dziecka jest niezwykle ważny, dlatego należy od pierwszych dni życia pokazywać dziecku świat. Kostki sensoryczne mogą być wyjątkowym prezentem dla maluszków. Wykonane są z kolorowych materiałów o różnej fakturze, które dziecko poznaje za pomocą dotyku. Odkrywanie różnych wrażeń dotykowych jest niezwykle fascynujące dla niemowląt. Ręcznie wykonane kostki są wysokiej jakości, a materiały które użyto są przyjemne i delikatne dla skóry niemowląt. Nie mają żadnych ostrych czy twardych elementów, zatem są całkowicie bezpieczne dla najmłodszych. Materiały, z którego wykonywane są kostki posiadają wszelkie niezbędne atesty, aby móc mieć kontakt z delikatną skórą dziecka. Kostki sensoryczne często posiadają wewnątrz różne dzwoneczki czy też szeleszczące wypełnienia, które przykuwają uwagę dziecka. Kostki sensoryczne są bardzo trwałe i są bezpieczne dla maluszków, zatem mogą one z nimi spać. Ich miękki materiał nie będzie podrażniał, ani uczulał. Kostki sensoryczne, które nie zawierają dodatkowych elementów można prać w pralce na najniższych obrotach. Kostki posiadające dodatkowe elementy łatwo uszkodzić podczas prania w pralce, zatem jest ono niewskazane.

Dzieci od pierwszych dni życia są niezwykle zafascynowane otaczającym je światem. Warto uczyć je tego świata i pokazywać, że rzeczy mogą być różne w dotyku, że mogą też wydawać dźwięki lub też mogą posiadać różne barwy. Bardzo często kostki sensoryczne wyposażone są w gryzaki czy smoczki.