Regeneracja pomp wtryskowych w nowoczesnych autach

Technologia motoryzacyjna jakkolwiek bardzo się w ostatnich czasach rozwinęła oferując swoim użytkownikom nowoczesne silniki o bardzo dużej wydajności i niewielkim spalaniu, tak przyniosła także dodatkowe, niewystępujące wcześniej problemy. Chodzi oczywiście o koszty obsługi takich nowoczesnych jednostek.

Profesjonalne naprawianie pompy wtryskowej w instalacji Bosha

naprawa pomp wtryskowych boschJedną z poważniejszych usterek, które pod względem finansowym mogą nas bardzo obciążyć jest naprawa układu wtryskowego. W przypadku kilkunastoletnich aut koszt zakupu części takich jak wtryskiwacze i pompy wtryskowe są często wyższe niż wartość rynkowa samochodu. W takich przypadkach bardziej opłacalna jest regeneracja układu. Dla przykładu koszt jaki wyniesie nas naprawa pomp wtryskowych bosch jest kilkukrotnie niższy niż sama nowa pompa. Podobnie ma się sprawa w przypadku wtrysków paliwa. Oczywiście duże znaczenie w jakości wykonania takiej usługi ma profesjonalizm firmy, która ją dla nas realizuje. W większości przypadków schemat regeneracji powinien być taki sam, czyli powinny być wymienione podstawowe elementy eksploatacyjne i uszczelnienia. Wiele jednak firm, zwłaszcza tych o wątpliwej renomie, w celu zwiększenia zysków lub pozornego zwiększenia atrakcyjności oferty stara się część tej wymiany wyeliminować. Oczywiście w przyszłości prowadzi to raczej do opłakanego stany naszej instalacji wtryskowej, dlatego osobiście nie radzę postępować w ten sposób.

Dobrze jest mieć w naszym aucie dobrej jakości, znaną i powszechnie stosowaną instalację, jak na przykład Bosh. Są one znane warsztatom naprawczym, przez co popełnianych jest w przypadku ich regeneracji mniej błędów, a do tego z reguły sama naprawa jest tańsza niż w przypadku bardziej egzotycznych układów wtryskowych.