Samochody ze stanów

Na polskim rynku powstaje coraz więcej firm zajmujących się importem samochodów ze Stanów Zjednoczonych. Już nie tylko używane niemieckie lub francuskie samochody, ale także używane samochody amerykańskie cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Używane samochody amerykańskie cieszą się dużą popularnością, szczególnie w segmencie premium.

Firmy importujące samochody ze Stanów

import samochodów z stanówFirmy zajmujące się importem samochodów ze Stanów Zjednoczonych działają w kilku modelach biznesowych. Pierwszy z nich to typowy komis samochodowy. Firma taka zajmuje się importem samochodów z Ameryki, załatwieniem wszystkich formalności związanych z importem, a następnie wprowadzeniem samochodu do obrotu gospodarczego. Takich firm na polskim rynku jest najwięcej. Są także firmy, które sprowadzają samochody na zamówienie klientów. Odbywa się to następująco: klient wybiera samochód na aukcji internetowej, następnie firma zajmująca się importem kupuje wybrane auto na aukcji i zajmuje się załatwieniem wszystkich formalności związanych z zakupem oraz importem samochodu do Polski. Import samochodów z Stanów Zjednoczonych w takim przypadku jest realizowany tylko na zamówienie klienta, gdy klient już w Stanach kupi samochód. Transakcja zakupu odbywa się w Stanach Zjednoczonych zgodnie z prawem amerykańskim. Po sprowadzeniu samochodu do Polski uiszcza się stosowne opłaty celne. Firmy pośredniczące w zakupie auta w Stanach pobierają prowizję za realizację zakupu oraz transportu samochodu do Polski.

Firm importujących samochody jest coraz więcej. Zmienia się także model biznesowy działania tych przedsiębiorstw. Obecnie coraz większą popularność zdobywa import samochodu na zlecenie. Największą popularnością wśród importowanych ze Stanów Zjednoczonych samochodów cieszą się: Mercedesy oraz Volkswageny. Bardzo dużo importuje się też Jeepów.