Sauny z urządzeniami na podczerwień

Sauny występują w kilku różnych rodzajach, różniących się urządzeniami grzewczymi i wyposażeniem. W nowoczesnych obiektach hotelowych najbardziej popularnymi i rekomendowanymi są sauny wyposażone w urządzenia grzewcze, wykorzystujące podczerwień do podnoszenia temperatury wewnątrz kabiny.

Najnowocześniejsza sauna na podczerwień

sauny infrared - producentSauny wykorzystujące grzejniki działające na podczerwień zostały wprowadzone do użycia niedawno

, w momencie największego rozpowszechnienia grzejników, wykorzystujących podczerwień do ogrzewania pomieszczeń. W ten sam sposób mogły być ogrzewane również kabiny do sauny, aczkolwiek urządzenia używane w tym celu były nieco odmienne od domowych grzejników. Ze wszystkich rodzajów saun, najwydajniejszymi były właśnie sauny infrared – producent najczęściej wybieranych kabin z urządzeniami grzewczymi na podczerwień gwarantował iż kabina będzie miała odpowiednią temperaturę już po kilku minutach od rozruchu, co zdecydowanie przekraczało możliwości saun parowych, nagrzewających się powoli. Urządzenia grzewcze były bowiem skuteczniejsze niż tradycyjne metody ogrzewania kabiny, i podnosiły temperaturę znacznie wydajniej, gdyż promieniowanie podczerwone powodowało wzrost temperatury drewnianego wyposażenia sauny, które bardzo skutecznie oddawało ciepło do otaczającego je powietrza, a tym samym błyskawicznie podnosiło temperaturę w pomieszczeniu.

Sauny mające urządzenia grzewcze na podczerwień należały również do zdecydowanie bardziej komfortowych. Wiele osób narzekało bowiem iż normalne sauny parowe są duszne, a osoby w nich przebywające mają trudności z oddychaniem. Taki problem nie był obecny w przypadku sauny na podczerwień, więc te osoby które nie mogły korzystać z normalnej sauny parowej często przestawiały się właśnie na taki model.