Siatki leśne – różne rodzaje

Dlaczego konkretny rodzaj siatki został nazwany tak zwaną siatką leśną? Powinny wiedzieć to przede wszystkim osoby, które ze względu na obowiązki zawodowe lub chęć spędzania wolnego czasu dużo przebywają właśnie na terenie różnych większych lasów. Można tam bowiem zobaczyć specjalne ogrodzenia przygotowane właśnie z czegoś takiego. Warto zastanowić się nad ich przeznaczeniem.

Jak prawidłowo montować siatkę leśną?

siatka leśna - sprzedaż detalicznaW przeciwieństwie do zwykłej siatki wykorzystywanej na przykład do ogrodzenia posesji standardowy przykład siatki leśnej to taka z wyjątkowo dużymi oczkami. Nie bez powodu użyto tutaj sformułowania standardowy, ponieważ teraz na rynku występują też inne rodzaje siatek leśnych. W lesie duże oczka takiej siatki nie stanowią problemu, ponieważ ma ona przede wszystkim chronić skutecznie młode uprawy drzew przed dużymi zwierzętami takimi jak sarny, jelenie, dziki, kozły i tym podobne. Jeżeli kogoś interesuje inna siatka leśna – sprzedaż detaliczna też jest prowadzona i to nawet za pośrednictwem internetu. Kupując taką siatkę, warto zwrócić uwagę poza tym, co już podano również na grubość wykorzystanych drutów. Poza standardowymi drutami można tam bowiem zobaczyć jeszcze kilka egzemplarzy poprzecznych pozwalających na naciąganie czegoś takiego po przybiciu siatki skoblami lub zawieszeniu jej na słupkach. Jednym z ostatnich etapów montażu może być łączenie takiej siatki z glebą poprzez przysypywanie, tworzenie podmurówki lub wbijanie drewnianych kołków.

Kupioną w ramach sprzedaży detalicznej siatkę leśną mogą wykorzystać na przykład sadownicy, ponieważ zwykle będzie ona zdecydowanie tańsza od innych gatunków siatki dostępnych na rynku. Jest to ważna informacja szczególnie dla tych, którym zależy na ogrodzeniu dużej powierzchni w krótkim czasie.