Smaczne orzechy brazylijskie

Nie od dziś wiadomo, że jesteśmy tym, co jemy, zatem powinniśmy zwracać uwagę na to, co znajduje się na naszym talerzach. Podstawą są trzy główne posiłki, czyli śniadanie, obiad i kolacja oraz jeden lub dwa posiłki uzupełniające.

Ile można zjeść orzechów dziennie?

zdrowe orzechy brazylijskiePosiłki główne przeważnie są obfite i bogate w kalorie, które zapewniają nam energię na długie godziny. Jednak nie można zapominać o posiłkach pomiędzy nimi, a szczególnie drugim śniadaniu i podwieczorku. Na te posiłki można przekąsić coś zdrowego i pożywnego, co będzie stanowić uzupełnienie diety, ale zaspokoi mały głód. Mogą to być na przykład zdrowe orzechy brazylijskie, które choć są prawdziwą bombą witaminową. Przede wszystkim powinni po nie sięgać mężczyźni z uwagi na dużą zawartość selenu, wpływającego na jakość nasienia. Jednak mają tez mnóstwo innych składników, które doceni każdy z nas. Przede wszystkim mają sporo wapnia potrzebnego naszym kościom, magnezu kojącego skołatane nerwy, potasu obniżającego ciśnienie, witaminy młodości czy kwasu foliowego szczególnie cennego dla kobiet w ciąży. Można po nie sięgać zawsze, kiedy dopadnie nas uczucie głodu, ale trzeba uważać z ich spożywaną ilością, gdyż w stu gramach jest ponad pięćset kalorii. Jeżeli chodzi o orzechy brazylijskie, to wystarczy spożywać ich kilka sztuk dziennie, aby zaspokoić zapotrzebowanie na selen. Choć nie są one tanie, to jednak warto je włączyć do swojej diety, gdyż ich spożywanie przyniesie mnóstwo korzyści zdrowotnych z  uwagi na cenne składniki.

W sprzedaży kupimy orzechy brazylijskie w postaci torebek o gramaturze stu, dwustu lub pięciuset gramów. Z powodzeniem można je łączyć z innymi rodzajami orzechów czy suszonych owoców i tworzyć smaczną i zdrową przekąskę na mały głód w ciągu dnia.