Sok Noni z witaminami

Głównym źródłem witamin i minerałów w naszej diecie powinny być owoce i warzywa, które należy codziennie spożywać. Ponadto warto dietę uzupełniać przeróżnymi naturalnymi sokami, które także są skarbnicą cennych składników.

Czy warto pić sok z morwy indyjskiej?

noni z witaminamiDla wielu osób morwa indyjska nic nie mówi, poza tym, że brzmi egzotycznie. Jest to wiecznie zielona roślina, która kwitnie przez cały rok i nie jest szczególnie trudna w uprawie. Z jej owoców pozyskuje się olej oraz sok, który jest szczególnie ceniony przez mieszkańców Polinezji. Tamtejsza ludność uważa go za remedium na wszelkie dolegliwości i schorzenia, choć nie wszystkie jego właściwości zostały jednoznacznie potwierdzone badaniami naukowymi. Sok Noni z witaminami jest szczególnie polecany osobom z niską odpornością, ponieważ zawiera on ogromną dawkę witaminy C, która jak wiadomo jest naszym sprzymierzeńcem w walce z infekcjami. Ponadto zawiera on witaminę A, E i sporo witamin z grupy B. Sok z morwy indyjskiej jest polecany osobom intensywnie uprawiającym sport, ponieważ wykazuje silne działanie regenerujące. Jego przeciwzapalne i przeciwbakteryjne działanie sprawia, że warto go stosować przy infekcjach, przeziębieniach czy grypie. Naukowcy na całym świecie doszli do wniosku, że przeciwbólowe działanie soku z Noni jest porównywalne do morfiny, która jest uznawana za jedną z najsilniejszych substancji o takim działaniu. Osoby zdrowe bez obaw mogą spożywać sok z Noni, natomiast przewlekle chore, powinny to skonsultować z lekarzem.

Biorąc pod uwagę liczne, cenne właściwości soku z Noni, można z czystym stwierdzić, że jego spożycie przynosi wiele korzyści naszemu organizmowi. Jest on bardzo zdrowy i doskonale się sprawdza przy wielu dolegliwościach. Kupimy go już za niecałe czterdzieści złotych.