Solidna niecka basenowa

Budowa basenu w ogrodzie jest sporą inwestycją, która może zająć nawet kilkanaście dni. Ponadto realizacją prac budowlanych musi się zająć profesjonalna firma, która sprzedaje niecki basenowe i również wykonuje ich montaż.

Z czego są zrobione niecki basenowe?

poliestrowa niecka basenowaPompowany basen może mieć każdy, gdyż jest on łatwo dostępny i kosztuje około kilkuset złotych w zależności od wielkości. Jednak takie modele są mało wytrzymałe, a po sezonie trzeba je złożyć. Zdecydowanie lepsza będziecie poliestrowa niecka basenowa, którą montuje się bezpośrednio w ziemi. Co prawda budowa całorocznego basenu wymaga sporo pracy, to jednak jej efekt jest satysfakcjonujący. Firmy specjalizujące się w budowie basenów, oferują klientom kilka modeli basenów, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Przede wszystkim są to niecki poliestrowe, marmurowe, aluminiowe, betonowe i żelbetonowe czy nawet drewniane. Każda z nich posiada nieco inne parametry i sprawdzi się w innych warunkach. Jeżeli chcemy mieć dobry jakościowo basen w przystępnej cenie, to poliestrowe niecki będą idealne. Cechują się dużą wytrzymałością i odpornością na czynniki atmosferyczne takie jak : deszcz, śnieg, mróz czy promieniowanie słoneczne. Dostępne są w kilku głębokościach oraz wielu kształtach. Pierwszy etapem budowy jest sprawdzenie gruntu, w którym ma się znaleźć basen. Jeżeli poziom wód gruntowych jest zbyt wysoki, to może się okazać, że trzeba będzie podnieść basen nieco ponad poziom podłoża, co może zwiększy koszty budowy.

Zakup samej niecki basenowe, to koszt rzędu ośmiu – dwudziestu tysięcy złotych, ale to nie koniec kosztów. Do tego należy dodać koszty budowy, które mogą wynieść drugie tyle lub nawet więcej. Jednak jest to inwestycją na długie lata, z której wszyscy będą zadowoleni.