Sprawdzony pistolet do masażu

 

Każdemu z nas się czasem zdarzają zakwasy, kiedy byt intensywnie ćwiczymy. Mogą się one utrzymywać nawet do kilku dni więc nie warto bezczynnie czekać aż sam minął, bo można sobie pomóc w takiej chwili. Przede wszystkim mowa tu o masażu.

W jaki sposób masować obolałe mięśnie?

pistolet do masażu massage gunNajlepszym przykładem do tego jak postępować w razie kontuzji i przeciążeń, są sportowcy. Sztab specjalistów dba o ich zdrowie i o to, aby zawsze byli w jak najlepszej formie. Przede wszystkim polecają masaż. Można go wykonywać rękoma lub kupić sobie pistolet do masażu massage gun. Jest to urządzenie o niewielkich rozmiarach, które może  być używane do masowania całego ciała. Sprawdzi się przy bólach mięśniowych każdego rodzaju, ale może także pomóc w rozluźnieniu spiętych czy zastanych mięśni. Posiada ergonomiczny kształt i wygodną w trzymaniu rączkę. W zależności od wybranego  modelu pistoletu, może on być wyposażony w kilka głowic, które się zmienia w zależności o pożądanego efektu. Mogą one być okrągłe, podłużne, widełkowe lub płaskie. Urządzenie masuje poprzez wibracje, które docierają do głębokich warstw mięśni. Dzięki możliwości regulacji mocy, można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Pistolet do masażu mogą stosować wszystkie osoby, bez względu na wiek i źródło bólu. Jest on bezpieczny oraz posiada niezbędne atesty. Jeżeli nie mamy możliwości poprosić kogoś o pomoc w masażu, to taki pistolet będzie idealnym rozwiązaniem. Jego cena zależy od wybranego modelu i waha się pomiędzy trzysta a sześćset złotych.

Pistolet do masażu nie jest jeszcze zbyt popularny, ale sukcesywnie zdobywa swoich wiernych fanów. Z pewnością jest to przydatne urządzenie, w które warto zainwestować, bo może nam pomóc w wielu sytuacjach bólowych. To podręczna broń na bóle mięśniowe.