Stalowe mocowanie balustrady

 

Prawo budowlane wymaga od nas tego, aby budynek spełniał określony poziom bezpieczeństwa. Klatki schodowe i balkony, muszą być zabezpieczone balustradami. W innym wypadku budynek nie może zostać oddany do użytku, ponieważ normy bezpieczeństwa, które są określone w prawie budowlanym nie zostały spełnione.

Mocowanie szklanej balustrady

mocowania do szkła ze stali nierdzewnejW budownictwie nowego typu bardzo często stosuje się balustrady szklane. Takie balustrady oczywiście spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, ale przede wszystkim bardzo dobrze wyglądają. Szklane balustrady bardzo dobrze komponują się z nowoczesnym wystrojem wnętrza. Taka balustrada składa się z dwóch elementów, a mianowicie z tafli szkła i mocowania do szkła ze stali nierdzewnej. Szkło użyte do produkcji takich balustrad to tak zwane szkło bezpieczne, charakteryzujące się bardzo dużą wytrzymałością. Mocowania wykonane są ze stali nierdzewnej tak naprawdę z jednego powodu, a mianowicie dlatego, że stal nierdzewna jest materiałem który jest bardzo wytrzymały. Stal nierdzewna charakteryzuje się odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także na korozję spowodowaną wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu takie balustrady możemy stosować zarówno, wewnątrz budynku na klatkach schodowych i balkonach wewnętrznych, jak i na balkonach i tarasach, które znajdują się na zewnątrz. Połączenie ze sobą tych dwóch materiałów wychodzi bardzo dobrze. Taka balustrada wygląda nowocześnie i jest wytrzymała.

Za takie mocowanie o długości sześciu metrów zapłacimy około dwa tysiące złotych. Jest to dość wysoka cena, ale należy pamiętać o tym, że za jakość trzeba płacić. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety takiego mocowania zauważymy, że cena za tak dobrze wykonany produkt jest adekwatna.