Szamba szczelne i ich stosowanie

Kiedy twój dom znajduje się na terenie do którego nie dociera system kanalizacji, metoda jaką możesz zastosować to szambo plastikowe. Taka metoda odprowadzania ścieków przy braku kanalizacji posiada wiele zalet. Stosuje się je w bardzo często i zastąpiły one w gospodarstwach jednorodzinnych dawne szamba metalowe.

Szamba szczelne jako kanalizacja domu

Pierwszą zaletą takiegszamba szczelne plastikoweo szamba jest jego duża szczelność. Nie jest możliwe przedostanie się zanieczyszczeń do gleby. Są wykonane z tworzywa sztucznego, więc mają bardzo niską wagę. Można je przemieszczać i montować w dowolnych miejscach bez  dodatkowych maszyn. Szamba szczelne plastikowe mogą być poddane recyclingowi, przez co są bardziej przyjazne dla środowiska. W przeciwieństwie do metalowych zbiorników, wykonane z tworzyw sztucznych, nie korodują i nie wykazują reakcji z glebą i otoczeniem. Taki zbiornik, można wykorzystać w różny sposób gdy już nie będzie nam potrzebny np. jako osadnik czy pojemnik na wodę deszczową. Wybór rozmiarów zbiorników jest bardzo duży. Dostępne są zbiorniki zarówno małe jak i o bardzo dużych gabarytach. Poziom ścieków już po zamontowaniu możemy kontrolować np. elektronicznie. Montuje się wtedy sygnalizator poziomu ścieków, który informuje domownika o konieczności opróżnienia zbiornika ze ścieków. Szambo możemy zamontować samodzielnie lub zamówić ekipę która zrobi to za nas.

Szambo z tworzyw sztucznych, to jedyne i wygodne wyjście dla gospodarstw domowych, do których nie dociera system kanalizacji. Jego plusy, to lekka waga i brak konieczności używania ciężkich maszyn do jego montażu, jak to się odbywa w przypadku zbiorników metalowych. W przypadku braku użytkowania, można je łatwo wykorzystać w inny sposób i poddać przeróbce tworzyw sztucznych.