Szambo jednokomorowe czy dwukomorowe

Każdy, kto będzie chciał zakupić szambo do swojego domu, musi stanąć przed dylematem i wybierać pomiędzy szambem jednokomorowym lub dwukomorowym. W przypadku małych działek najlepszym rozwiązaniem jest wywóz szamba jednokomorowego, ale dobrym rozwiązaniem jest również szambo dwukomorowe, które umożliwia nam odprowadzenie części ścieków do gleby za pomocą drenażu.

W jaki sposób działa szambo dwukomorowe?

szambo betonowe KrakówZbiornik na szambo dwukomorowe różni się od jednokomorowego tym, że posiada specjalną przegrodę przelewową. Zadaniem takiej przegrody w szambie betonowym jest zatrzymanie w pierwszej komorze tak zwanych grubych ścieków, które nie dostaną się do drugiej komory, gdzie są tylko i wyłącznie ścieki płynne. 2 kominki rewizyjne posiada również szambo betonowe Kraków jest miastem, gdzie będziemy mogli również zakupić trzykomorowe szambo betonowe, z którego możemy później wykonać nawet przydomową oczyszczalnię ścieków. Płynne ścieki w szambie dwukomorowym mogą zostać przetworzone w wodę za pomocą specjalnych bakterii, które dodaje się do ścieków. Musimy również dokładnie zorientować się, czy będziemy chcieli montować zbiornik szamba dwukomorowego na terenie podmokłym, czy na terenie piaszczystym. Jest to bardzo duża różnica, ponieważ na terenie podmokłym budowa szamba dwukomorowego z drenażem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Natomiast w przypadku kiedy Instalujemy naszej szambo betonowe na terenie suchym i piaszczystym to rozwiązanie dwukomorowe jestem najlepszym spośród możliwych.

Dodatkowo, kiedy instalujemy szambo jednokomorowe to musimy być świadomi tego, że będziemy wóz asenizacyjny wzywać do oczyszczania nieczystości raz w miesiącu. W przypadku kiedy zamontujemy szambo dwukomorowe, to znacznie obniżymy koszty związane z częstym wywozem nieczystości i szambiarka przyjedzie do nas tylko kilka razy w roku.