Szkolenia dla psów z zakresu posłuszeństwa

Planując zakupić szczeniaka z rasy, która doskonale nadaje się do obrony warto pomyśleć od razu również o zapisaniu malucha na szkolenie. Przeważnie psy obronne mają w sobie nie tylko mnóstwo energii, ale też są niebywale inteligentne, a takie szkolenie potrafi świetnie zaspokoić obie potrzeby zarówno odnośnie ruchu, jak i zmęczenia psychicznego.

Szkolenia dla psów obronnych

fachowe szkolenie szczeniaków - warszawaDecydując się na zakup szczeniaka z rasy Cane Corso, Pitbull, Amstaff, czy Owczarka niemieckiego lub belgijskiego warto od razu zapisać go na szkolenie. Nie chodzi tutaj oczywiście o rozprawienie się z rzekomą agresją, jaką posiadają te psy w genach. Kwestia ich agresywności jest mitem, który został już dawno obalony, jednak nie zmienia to faktu, że psy te są niezwykle temperamentne i lubią często stawiać na swoim. Mają one tendencję do sprawdzania na ile mogą sobie pozwolić względem właściciela, dlatego warto już od pierwszych chwil zachować odpowiednią hierarchię i to umożliwiają nam właśnie fachowe szkolenie szczeniaków – Warszawa posiada świetne szkółki dla psów do których możemy śmiało zadzwonić i umówić się na szkolenie. Dzięki niemu psiak szybko zrozumie, że to nie on jest decydujący w stadzie, lecz jego właściciel, nauczymy go posłuszeństwa, ale też komend, które urozmaicą wspólną zabawę. Psy ras obronnych uwielbiają wysiłek fizyczny, ale przede wszystkim ze względu na inteligencje, także intelektualny. Szkolenie doskonale zaspokaja obie te potrzeby. 

Oczywiście, jeżeli mamy taką potrzebę możemy również w późniejszym okresie zapisać psa na zajęcia z obrony. Zwłaszcza, gdy mieszkamy w domu, tak wyszkolony pies na pewno bardzo nam się przyda i skutecznie będzie potrafił odstraszyć potencjalnych włamywaczy. Takie szkolenia nie mają nic wspólnego z psią agresją i nie wyzwalają jej w żaden sposób. Podczas wykonywania rozkazów, psy są spokojne, nie warczą, ani nawet nie szczekają.