Tanie domy o konstrukcji szkieletowej – Poznań

Samodzielna budowa domu wiąże się z kosztami. Można je skutecznie obniżyć, stosując odpowiednią technologię. W czasach, gdy zmiany klimatyczne dostrzegalne są gołym okiem, każdemu z nas zależy na budowaniu trwałych, niedrogich i energooszczędnych konstrukcji mieszkalnych. Takie właściwości posiadają domy szkieletowe, wznoszone z gotowych, drewnianych materiałów.

Drewniany dom szkieletowy z Poznania

domy drewniane o konstrukcji szkieletowej poznańW czasach, gdy deweloperzy budują szybko i drogo, możemy sami zająć się wznoszeniem domu. Taką możliwość dają firmy produkujące drewniane domy szkieletowe. Jak sama nazwa mówi, dom taki opiera się na drewnianej konstrukcji, wykonanej z solidnego drewna,  powleczonego warstwami ochronnymi. Ściany konstrukcji drewnianej stawia się niezwykle szybko, z gotowych belek. Są to lekkie konstrukcje o bardzo dobrej akustyce, gdyż ściany drewniane tłumią hałasy z zewnątrz i z wnętrza domu. Domy drewniane o konstrukcji szkieletowej Poznań, miasto, gdzie się je wytwarza, daje bogatą ofertę rozwiązań. Są ekologiczne i energooszczędne. Cienkie ściany zatrzymują ciepło w domu, co znacznie zmniejsza koszty ogrzewania i utrzymania nieruchomości. Dodatkowe plusy to łatwa rozbudowa, nadbudowa i przebudowa, która nie wiąże się z trudnymi pracami budowlanymi i koniecznością użycia drogich sprzętów. Lekka konstrukcja sprawdza się na gruntach trudnych, o obniżonej statyce. Koszt projektu i wykonania domu jest stanowczo niższy, niż w przypadku tradycyjnych, murowanych technologii.

Budownictwo drewniane, na długi czas zostało wyparte przez technologie murowane. Dziś, postęp technologii, dbałość o środowisko naturalne, spowodowały, że łatwa i szybka budowa domów szkieletowych z Poznania, staje się całkiem rozsądną alternatywą dla domów pochłaniających duże ilości energii.