Terminy wywozu śmieci w Krakowie

 

Już jakiś czas temu wprowadzono segregacje śmieci. Każdy ma prawo zdecydować, czy chce segregować czy też nie. Oczywiście wybór segregacji niesie za sobą niższe opłaty za wywóz śmieci niż jakby zostało się przy nie segregacji. Kiedyś termin wywozu śmieci był ustalony dwa razy w miesiącu i obejmował całe miasto, ale teraz to się zmieniło.

Wywożenie śmieci na wysypisko

wywóz śmieci krakówPraktycznie rzecz biorąc większość mieszkańców Krakowa zdecydowała się na segregację śmieci. Penie dlatego by mniej płacić. Przedziały płatności są różne, w zależności ile osób mieszka w jednym gospodarstwie domowym. Im więcej tym opłata jest większa. Ale i tak za segregacje płaci się mniej niż jakby wrzucać wszystkie śmieci do jednego worka. Związku z tymi wszystkimi zmianami urząd miasta wydzielił w mieście obszary wywozu śmieci. Także częściej odbierane są śmieci przez firmy zajmujące się ich wywózką. W jednym tygodniu zabierane są plastiki oraz popiół. W następnym tygodniu wywożone jest szkło. Zaś w kolejnym papier. Na samym końcu, czyli w ostatnim tygodniu miesiąca wywożone są śmieci mieszane. W mieście jest szybki wywóz śmieci kraków to miejsce gdzie w przeciągu miesiąca wywozi się coraz więcej śmieci, dlatego szybkość ich wywozu jest istotna. Po mieście w dni wywozu jeździ wiele śmieciarek. Wszystkie potem udają się na wysypisko, które jest położone jakieś trzydzieści kilometrów od miasta. Osobiście uważam, że segregowanie śmieci jest dobre im warto to robić. Nie tylko zadbamy o środowisko naturalne, ale też w naszej kieszeni zostanie więcej pieniędzy, niż jakbyśmy śmieci nie segregowali. Zabieranie śmieci przez śmieciarki jest szybki, oni mają do tego specjalnie przystosowane pojazdy. Wystarczy, że postawią kosz na tylnej części samochodu i za pomocą mechanizmu jest on odwracany i śmieci lądują w samochodzie.

W naszym mieście jest ustalony specjalny harmonogram wywozu śmieci. Wywozy te są coraz częstsze niż to było jakiś czas temu. Wszystko jest spowodowane wprowadzeniem segregacji śmieci. Wiele ludzi zdecydowało się je segregować. Dlatego konieczne jest częstsze ich wywożenie. W każdym tygodniu wywożony jest inny rodzaj śmieci.