Toruń miastem wielu wydarzeń

Mieszkając w Toruniu nie sposób się nudzić. Przez cały rok miasto oferuje wiele atrakcji kulturalnych. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy kina, literatury, muzyki poważnej, czy sportu. Wiele imprez zagościło już w mieście na dłużej i odbywają się cyklicznie, co roku. Warto zapoznać się z harmonogramem wydarzeń aby nie przegapić żadnej z atrakcji.

Najciekawsze wydarzenia w Toruniu

toruń wydarzeniaOsoby zainteresowane kinem na pewno nie ominą słynnego festiwalu odbywającego się na jesieni, podczas którego można obejrzeć wiele wybitnych filmów, wziąć udział w spotkaniach z aktorami i reżyserami oraz posłuchać muzyki filmowej. Fani sportu również znajdą wiele dla siebie. Od bardzo popularnego w mieście żużlu, po mecze koszykówki z coraz lepiej radzącą sobie rodzimą drużyną, po galę łyżwiarstwa figurowego z międzynarodowymi gwiazdami. Toruń wydarzenia traktuje priorytetowo. Wiele inwestuje w coroczny festiwal światła, podczas którego padają rekordy odwiedzających to miasto. Nic dziwnego – świetlne instalacje to coś co każdy powinien zobaczyć! Oprócz wielkich imprez nie brakuje też mniejszych wydarzeń. Jest wiele punktów do których można wybrać się na koncert prawie każdego gatunku muzyki. Nie brakuje okazji do zobaczenia występów komików na imprezach stand-up’owych, czy tradycyjnych kabaretów. Każdego roku odbywa się również festiwal sztuki teatralnej, dzięki której można zobaczyć wile przedstawień z debiutującymi, młodymi aktorami.

Prawie w każdym miesiącu można znaleźć coś dla siebie. Nawet fani gwiezdnych wojen mają szansę wziąć udział w paradzie pełnej postaci ze swoich ulubionych filmów. Dla pasjonatów kuchni i nowych smaków co jakiś czas pojawiają się tak modne festiwale food trucków. To świetna szansa na spróbowanie potraw z całego świata. Zachęcamy do śledzenia kalendarza imprez w Toruniu.