Wanienka jako ważny element wyprawki noworodkowej

Współcześnie większość konsumentów uważa, że na liście zakupów dla noworodka nie może zabraknąć wanienki. Istnieje wprawdzie niewielkie grono osób, które preferują zakup specjalnego kubełka do kąpieli, jednak taki gadżet jest na polskim rynku wyjątkową rzadkością. Klasyczne kąpiele w wanience wydają się zresztą odpowiedniejsze dla najmniejszych dzieci.

Jaka wanienka jest najlepsza dla noworodka?

wanienka anatomicznaWybór wanienek na rynku jest bardzo duży. Wszystkie z nich są jednak wykonane z plastiku, dzięki czemu łatwo można zadbać o ich czystość. Materiał, z jakiego stworzono wanienkę powinien oczywiście posiadać odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.  Wielkość wanienek jest bardzo różna. Jak dużą kupić? Wiele zależy od tego, ile posiadamy miejsca w mieszkaniu i jak długo mamy zamiar korzystać z wanienki. Część rodziców preferuje dość szybkie przejście z kąpieli dziecka w wanience do kąpieli w wannie lub pod prysznicem. Współczesne wanienki mogą posiadać różnego rodzaju gadżety. Najpopularniejszym dodatkiem jest termometr. Dzięki niemu rodzic zawsze będzie miał pewność, że temperatura wody, w której kąpie maluszka jest idealna. Inny bardzo częsty dodatek do wanienki to korek. Wylewanie wody z wanienki nie zawsze jest proste. Korek znacznie ułatwia sprawę. Jeżeli chodzi o kształt, zdecydowanie najlepszy wybór to wanienka anatomiczna. Tylko taka sprawi, że dziecko będzie idealnie ułożone i poczuje się swobodnie. Istnieje możliwość zakupu wanienki wraz z dodatkowym wyposażeniem takim jak wkładki antypoślizgowe lub gąbki. W przypadku kupna tych gadżetów pamiętajmy, że ich użytkowanie wymaga bardzo dokładnego suszenia. Gąbki mogą stać się siedliskiem bakterii.

Każda przyszła mama jeszcze na długo przed narodzinami swojej pociechy stara się skompletować dla niej wyprawkę, a wanienka stanowi bardzo ważny jej element. Kupując wanienkę pamiętajmy jednak, że najistotniejszy wcale nie jest jej kolor, lecz kształt. Idealnym rozwiązaniem wydaje się kupno wanienki anatomicznej. Warto także przemyśleć zakup takiej, która posiada korek oraz wbudowany termometr.