Wersja demonstracyjna

Przedsiębiorca, który jest na początku swojej działalności na pewno liczy się z wieloma wydatkami. Nie zawsze da się wszystko przewidzieć i dlatego też, często właściciele firm szukają różnych oszczędności. I tak na przykład w dobie naszych czasów każda działalność musi być wspierana przez komputery i specjalistyczne oprogramowanie. Pozostaje zatem zadać sobie pytanie jak przynajmniej na początku można na tym zaoszczędzić?

Small business program

Jeżeli nie jesteśmy pewni czy wybrany przez nas system się sprawdzi i jeśli nie chcemy ponosić żadnych dodatkowych kosztów możemy się zdecydować na wersję demonstracyjną. Taki na przykład small business program oferuje nam taką możliwość aż przez dwa miesiące. W tym czasie na każdym stanowisku wgrane programy są w pełni funkcjonalne i można wykorzystywać ich wszystkie możliwości. Dla niektórych przedsiębiorców właśnie ten okres dwóch miesięcy pozwoli zaoszczędzić i po tym czasie umożliwi wykupienie komercyjnej licencji. Zamiast tego w tym okresie właściciel firmy może zamówić kasy fiskalne, które będą small business programna stałe współpracowały z takim oprogramowaniem. Wersja demonstracyjna pozwala sprawdzić, które moduły warto wykorzystać w przyszłości, oprogramowanie sklepu spożywczego może zawierać tylko podstawowe moduły. Jeśli jednak w trakcie tej próby okaże się, że jakaś funkcja jest szczególnie przydatna, to bez większych trudności możemy ją zamówić. Jeżeli chodzi o wgranie takiego próbnego systemu, to cały proces odbywa się dokładnie tak samo jak w przypadku wersji płatnej. Mało tego jeżeli wersja demo będzie zawierała już jakieś dane osobowe i prywatne zapiski, to podczas wgrywania pełnowartościowego systemu te dane nie zostaną utracone.

Osoby decydujące się na oprogramowanie w próbnej wersji przez cały okres użytkowania mogą wykorzystywać jego funkcje. Ważna jest także pomoc informatyczna, która również przysługuje takim użytkownikom. W ten sposób przynajmniej na początku działalności można stanąć na nogi i od razu można zdobywać nowych klientów oraz przyzwyczajać się do funkcjonalności systemu.