Wielka moc aktywnej autopromocji

Jeśli prowadzicie jednoosobową działalność gospodarczą, stajecie się twarzą własnej firmy. Dlatego to, jak prezentujecie swoją osobę, będzie miało znaczny wpływ na to, jak postrzegana będzie wasza firma a także jakość oferowanych przez was usług. Z tego powodu należy dobrze się przygotować pod względem nienagannej prezencji, a także materiałów promocyjnych.

Jak wypromować swoją działalność?

Promocja firmyWarto zacząć od Internetu. Stwórzcie na Facebooku stronę waszej firmy i regularnie dodawajcie do niej nowy, interesujący kontent. Ponadto warto zaopatrzyć się w szereg artykułów promocyjnych. Nie mogą być to jednak rzeczy bezużyteczne. Ulotki każdy za chwilę wyrzuci, na plakaty większość osób nie zwraca uwagi, o ile akurat nie poszukuje reklamowanego produktu czy usługi. Aby reklama była skuteczna, musi być często widoczna. Przygotujcie długopisy, notesy, bloczki, nośniki pamięci z logo waszej firmy i waszym nazwiskiem. Zdobycie takich materiałów nie jest trudne. Druk cyfrowy to usługa dostępna w każdym większym punkcie ksero i w absolutnie każdej drukarni. Nie wzbraniajcie się przed dowcipną reklamą, chociażby chwytliwym sloganem czy zabawną ilustracją w Internecie czy w formie naklejki. Macie samochód? Wasi znajomi i rodzina również? Namów ich na umieszczenie jednej z nich na aucie! Specjalne naklejki przeznaczone do przylepiania do karoserii są również dostępne w raczej przystępnych cenach dzięki wspomnianej wyżej nowatorskiej usłudze, jaką jest druk cyfrowy. Wreszcie, przedmiot doskonały w swojej prostocie, niedrogi, a zmieniający diametralnie sposób, w jaki postrzegają was potencjalni klienci – wizytówka. Wizytówki to symbol prestiżu i profesjonalizmu. Tego się nie wyrzuca jak jakiejś ulotki. Wizytówki mają wartość samą w sobie. Reprezentują człowieka, którego nazwisko zostało na nich wydrukowane. Takie przedmioty się zawsze zachowuje. Kto dostanie waszą wizytówkę, na długo zachowa ja w portfelu i jeszcze nie raz się na nią natknie.

Słowem: nie bójcie się autopromocji i śmiało korzystajcie ze wszystkich dobrodziejstw dostępnych we współczesnym, modernistycznym świecie.