Witryny do ekspozycji dzieł sztuki

Muzealna gablota dostępna jest standardowo w wersji cztero-, trzyskrzydłowej, dwuskrzydłowej i jednoskrzydłowej. Ostateczna konfiguracja zależy od konkretnych wymagań użytkownika. Gabloty muzealne są solidne i niezwykle trwałe, a do tego zazwyczaj dostępne są w niskiej cenie.

Witryny do ekspozycji muzealnych

witryna muzealnaW zależności od wersji gabloty montuje się szkło bezpieczne, szkło hartowane, szkło akrylowe lub szkło PLEX. Szafki wiszące muszą być montowane na ścianie. Ten typ gabloty może wyświetlać informacje tylko z jednej strony (z przodu). Z drugiej strony mogą być podparte i zamontowane na podłodze samodzielne półki ekspozycyjne. Gabloty i szafy muzealne wraz z serią „Shop Display Cabinets” posiadają doskonałą formę, która uzupełnia treść ekspozycji i jest doskonale wkomponowana w całość. Gabloty muzealne mogą być dowolnie konfigurowane z półkami. Klienci mogą wybrać własne podstawy do instalacji. Ponadto wszystkie gabloty muzealne wykonane są z litego drewna. Dodatkowo witryna muzealna drewniana może być pomalowana na dowolny kolor. Dzięki temu nada się szczególnie do przestrzeni o klasycznym lub antycznym wystroju. Drewniane gabloty muzealne charakteryzują się niekonwencjonalnym i ponadczasowym designem, dzięki czemu można je dopasować do każdego otoczenia. Gabloty muzealne posiadają elementy dekoracyjne na znaki i logotypy, z opcją grafiki. Ze względu na wysoką jakość i dbałość o szczegóły w ich budowie, gablot nie sposób pomylić z innymi produktami w dowolnym miejscu. Ponadto skrzydła (drzwi) gablot muzealnych mogą być pochyłe (do góry lub na boki), przesuwne lub częściowo przesuwne. Ogólnie rzecz biorąc, gabloty można otwierać do góry za pomocą teleskopu lub bez niego.

Oznacza to, że jedna strona jest umownie „ukryta” przez szkło, a druga jest otwarta (podstawa nie jest ukryta przez drzwi lub szkło). Gabloty mogą być również otwierane w poziomie na dwa sposoby: z drzwiami uchylnymi lub z szybą przesuwną. Szafy otwierane od góry wyposażone są w teleskop ułatwiający otwieranie.