Woda a profilaktyka chorób. Co zamówić do firmy?

Woda jest niezbędna do życia, bez wody w naszym organizmie nie zajdą ważne życiowo procesy. Dzięki wodzie możliwy jest transport składników odżywczych, które znajdują się w pożywieniu oraz usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii. Picie 8 szklanek wody dziennie zapobiega wielu chorobom, w tym wielu, które zagrażają życiu.

Która woda do firm jest dobra?

woda do firm8 szklanek wody pitych każdego dnia powoduje zmniejszenie krzepliwości krwi, tym samym zapobiega udarom mózgu. 2 l wody dziennie, czyli wspomniane 8 szklanek, aż o 50% zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca. Woda chroni także przed rakiem pęcherza i jelita grubego oraz zwiększa odporność. Po wodę powinny sięgać osoby, które stosują dietę odchudzającą, 1 szklanka wody, którą osoby te wypiją 30 minut przed posiłkiem sprawi, że zjedzą one nie tylko mniej, ale także dłużej pozostaną syte. Nie ma przeszkód, aby w Polsce sięgać po zwykłą wodę z kranu. Wodę z kranu warto wcześniej przefiltrować lub zagotować. Możemy pić także wodę butelkowaną. Woda do firm bardzo często trafia do różnych przedsiębiorstw w formie dystrybutora lub wody butelkowanej. Spośród wód butelkowanych szczególnie polecana jest woda mineralna. Wody mineralne zawierają wiele cennych dla organizmu składników. Wybierając wodę mineralną trzeba wcześniej przeczytać etykietę.

W sklepach dostępne są nisko- i wysokosodowe wody mineralne, te ostatnie nie są wskazane dla osób z nadciśnieniem tętniczym. Na etykiecie powinna znaleźć się również informacja jaką ilość anionów i kationów, które zawiera wybrana przez nas woda. Unikajmy wód gazowanych, zwłaszcza jeśli mamy problemy gastryczne oraz wód z dystrybutora, które nie zawierają żadnych składników mineralnych.