Wybór schodów strychowych

Warto zagospodarować strych, ale należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu schodów do niego prowadzących, aby przez nie nie dochodziło do utraty ciepła z pomieszczeń. Klapa schodów powinna być solidna i mieć odpowiednią warstwę termoizolacyjną, aby starty ciepła były jak najmniejsze. Warto zainwestować w porządne schody, ponieważ jest to zakup na długie lata i powinien być przemyślany.

Jak powinny być schody na strych?

schody strychowe ciepłeJak wiadomo, ciepło ucieka z budynku górą, dlatego warto zastosować solidne schody strychowe ciepłe które nie będą powodowały tworzenia się mostu termicznego. Przez słabej jakości schody z nieszczelną klapą, ciepło ucieka i generują się wyższe rachunki za ogrzewanie budynku. W związku z tym tak ważna jest odpowiednia termoizolacja klapy schodów, aby ciepło nie wydostawało się. Schody muszą być również bardzo szczelne. Gruba klapa schodów zapewnia dobrą termoizolację, a podwójna uszczelka zapewnia odpowiednią filtrację powietrza. Schody tego typu wybierane są do budynków energooszczędnych, gdzie mocno ograniczane są straty ciepła. Polecane schody są również bezpieczne w użytkowaniu, a dzięki specjalnym rowkom, użytkownik chroniony jest przed ześlizgnięciem się nich. Schody wykonane są z solidnych materiałów, sprawiając, że są one trwałe i bezpieczne. Schody posiadają gumowe stopki, które chronią podłogę przed zarysowaniem. Maksymalne obciążenie schodów wynosi 160 kg.

Warto zainwestować w solidne schody o właściwościach termoizolacyjnych, aby ograniczyć uciekanie ciepła z pomieszczeń. Dzięki grubej klapie, wykonanej z kilku warstw oraz podwójnej uszczelce, nie dochodzi do start ciepła. Dzięki odpowiednim żłobieniom na schodkach, schody są bezpieczne w użytkowaniu i posiadają zabezpieczenie przed ześlizgnięciem się.