Wypoczynek w Beskidach

 

Południe Polski to piękny i zróżnicowany region, który charakteryzuje się występowaniem wysokich i niezwykłych pasm górskich. Jedne z najpiękniejszych szczytów należą do Beskidów, które cechują się dużym zalesieniem. Najpopularniejszą miejscowością tego regionu, którą każdego roku odwiedza wielu turystów z całego kraju, jest Wisła. Czym wyróżnia się to miasto i dlaczego warto je odwiedzić?

Gdzie nocować w Wiśle?

hotele wisłaWisła to miasto położone w województwie śląskim w głębi Beskidu Śląskiego. Atrakcyjne położenie tej miejscowości sprzyja dużej liczbie przyjezdnych gości, którzy poszukują odprężającego pobytu w pięknym miejscu. Malownicze krajobrazy i źródło najdłuższej polskiej rzeki sprawiają, że jest to niezwykły teren zarówno pod względem turystyki, jak i aktywnego wypoczynku. Wisła cechuje się dużą ilością ośrodków sportowych, skoczni oraz tras i wyciągów narciarskich. Miłośnicy zimowych dyscyplin mogą szlifować posiadane już umiejętności lub rozpocząć naukę od początku. W mieście tym znajdziemy również wiele atrakcji dla tych osób, które preferują góry letnią porą. Liczne trasy rowerowe lub szlaki wędrownicze pozwalają aktywnie spędzić czas, a jednocześnie podziwiać tutejszą roślinność oraz zwierzęta. Popularność miasta wpływa na rozbudowaną ofertę zakwaterowań, która obejmuje między innymi domki letniskowe, ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz komfortowe hotele Wisła dysponuje aż dwunastoma tysiącami miejsc noclegowych, które różnią się między sobą cenami oraz oferowanymi warunkami. W zależności od naszych preferencji możemy wybierać spośród kameralnych miejsc, jak i tych luksusowych, do których zalicza się głównie hotele. Obiekty te dysponują przestronnymi pokojami z widokiem na góry oraz prywatnymi, dobrze wyposażonymi łazienkami. W przypadku pochmurnej pogody możemy skorzystać również z wielu proponowanych atrakcji, do których zalicza się sauny, baseny lub bawialnie dla najmłodszych gości.

Wisła to ciekawa propozycja na miejsce urlopowe. Duża liczba atrakcji sprawia, że możemy aktywnie spędzić czas zarówno zimową, jak i letnią porą. Popularność miasta ma swoje odzwierciedlenie w rozbudowanej bazie noclegowej, która różni się cenami i świadczonymi warunkami. Do najczęściej wybieranych kwater zalicza się hotele, domki letniskowe, ośrodki wypoczynkowe oraz pensjonaty.