Zaawansowany komputer dla profesjonalnych nurkow

 

Komputery do nurkowania są jednym z najbardziej niezbędnych, a jednocześnie najbardziej poszukiwanych elementów wyposażenia każdego profesjonalnego nurka. Ich możliwości są ogromne, i w znaczny sposób ułatwiają nurkowanie zarówno rekreacyjne jak i zawodowe na dowolnej głębokości.

Najnowocześniejszy komputer do nurkowania

komputer nurkowy maresNurkowie używają wielu różnych modeli komputerów, mających dość odmienne możliwości, i różny poziom komfortu użytkowania. Panuje jednak pogląd, iż naręczne komputery do nurkowania są zdecydowanie najwygodniejsze, gdyż w przeciwieństwie do komputerów zaczepianych do pasa, mogą być łatwo dostępne w dowolnej sytuacji. Jednym z najnowocześniejszych i najbardziej rekomendowanych urządzeń jest komputer nurkowy Mares. Od podobnych urządzeń odróżnia się od razu dzięki zastosowaniu kolorowego wyświetlacza posiadającego regulowane podświetlenie, nieobecne w większości dotychczasowo używanych komputerów, oraz ogromną ilość funkcji, jaką obsługuje. Komputer nie tylko na bieżąco podaje nurkowi informacje o głębokości zanurzenia, przebytym dystansie i różnicach w głębokości, ale również monitoruje zapas tlenu i mieszanki oddechowej w butlach, jeśli zostanie połączony z wyposażeniem tlenowym. Dzięki dokładnym pomiarom głębokości i dystansu, komputer również wyznacza czas przeznaczony na wynurzenie i informuje o konieczności zatrzymania się w celu uniknięcia efektów nagłej dekompresji.

W wielu aspektach owy komputer działa również podobnie do zegarków sportowych, monitorując puls i temperaturę nurka na bieżąco. Tak nowoczesne wyposażenie może znaleźć zastosowanie zarówno w nurkowaniu rekreacyjnym jak i zawodowym, i bardzo dobrze współpracuje z najnowszymi elementami wyposażenia tlenowego do nurkowania, jak również z nadajnikami lokalizującymi położenie nurkującego.