Zakres działań komornika sądowego

Pomoc prawna nie tylko opiera się na korzystaniu z pomocy adwokata, czy radcy prawnego. Bardzo często konieczne jest udanie się do komornika sądowego w celu założenia sprawy, która będzie mogła przyczynić się do odzyskania należnego nam majątku. Warto jest w związku z tym dokładnie sprawdzić jak należy to zrobić, aby sprawa została szybko załatwiona.

Kancelarie komorników sądowych

komornik sądowy braniewoWarto jest po pierwsze odszukać najbliższą naszego miejsca zamieszkania kancelarię komornika sądowego. W tym celu możemy skorzystać z pomocy wyszukiwarek internetowych. Przy ich pomocy bez problemu będziemy w stanie odszukać to miejsce. Co ważne kancelarie komorników sądowych działają w nawet niedużych miasteczkach. Jeśli chodzi o przedstawicieli zawodu takiego jak komornik sądowy braniewo jest miasteczkiem, w którym znajdziemy również kancelarię komorniczą. Z tego też powodu decydując się na skorzystanie z pomocy komornika w odzyskaniu majątku warto jest przede wszystkim przygotować komplet dokumentów. Co do zasady konieczny jest tytuł wykonawczy. Tytułem wykonawczym jest wyrok sądu wraz z klauzulą wykonalności. Jest to niezbędny dokument, dzięki któremu możemy wszcząć całą procedurę. Warto jest przede wszystkim udać się do kancelarii i zapytać się o wszelkie niezbędne informacje, które będą nam przy tym pomocne. W ten sposób bardzo dobrze będziemy mogli wypełnić wniosek, a następnie złożyć go w kancelarii.

Oczywiście prowadzenie postępowania egzekucyjnego nie jest darmowe, chyba że jesteśmy zwolnieni z kosztów sądowych. Z tego też powodu powinniśmy przede wszystkim oczekiwać po zarejestrowaniu sprawy wezwania do uiszczenia zaliczki. Po jej zapłaceniu komornik jest w stanie podjąć czynności zmierzające do poszukiwania majątku dłużnika zgodnie z treścią wniosku.