Zakup olejku rokitnikowego

Obecnie coraz częściej z naszymi dolegliwościami skłaniamy się ku naturze. Chętniej sięgamy po preparaty pochodzenia naturalnego, a po te syntetyczne sięgamy w ostateczności. Z tego też powodu w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju oleje. Okazuje się bowiem, że dobrze dobrany do naszych potrzeb olej może znacznie poprawić nasze funkcjonowanie.

Gdzie kupić olejek rokitnikowy wysokiej jakości?

polecany olejek rokitnikowyHitem ostatnich miesięcy stał się olej rokitnikowy. Roślina ta bogata jest w witaminy, a wśród nich w największej ilości występuje witamina C, a także witamina E. W oleju znajdziemy również wszystkie witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, a wysoka zawartość witaminy D pokrywa nasze dzienne zapotrzebowanie na ten związek. Stosowanie oleju z rokitnika zapobiegnie więc niedoborom tej witaminy, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Polecany olejek rokitnikowy tłoczony jest na zimno, dzięki czemu wszelkie składniki odżywcze w nim zawarte nie ulegają rozkładowi. Ogromną jego zaletą jest również fakt, że wraz z upływem czasu zawartość poszczególnych związków nie zmienia się, ponieważ olej ten nie zawiera enzymów, które mogą rozkładać związki aktywne. Jeśli chodzi o jego stosowanie to zazwyczaj jest to jedna łyżeczka olejku na czczo, a w przypadku osłabienia spowodowanego przeziębieniem, czy grypą możemy zwiększyć dawkę do łyżki. Warto również wiedzieć, że olejek możemy stosować zewnętrznie.

Wysoka zawartość witaminy E sprawia, że preparat ten doskonale sprawdzi się jako antyoksydant, dzięki czemu procesy starzenia się naszej skóry zostaną znacznie ograniczone. Olej rokitnikowy często stanowi również składnik kremów przeciwzmarszczowych, czy też jest składnikiem serum o takim działaniu. Jego zastosowanie jest naprawdę szerokie.