Zakup szafek drewnianych do kuchni

W minionym tygodniu zrobiłam generalny remont kuchni, konkretnie malowanie ścian. Postanowiłam tez odświeżyć jej wystrój. Mianowicie zakupiłam trochę nowych mebli, wykonanych z drewna. Chciałam tym sposobem odświeżyć pomieszczenie, które od kilku lat wymagało już remontu. Zakupionymi meblami były szafki kuchenne. 

Skręcanie i czyszczenie szafek kuchennych

szafki kuchenne drewnianeSame szafki były zakupione co prawda na wymiar, ale najgorsze było to, że przyszły one w kilku opakowaniach. Okazało się, że trzeba je samemu skręcać. Ja nie do końca umiałam to zrobić, więc poprosiłam swojego kolegę, aby mi pomógł. Przy skręcaniu szafek wyszło, że brakuje nam frontów, więc musiałam szybko pojechać do sklepu, aby to wyjaśnić. Po otrzymaniu brakujących elementów, wróciłam do domu i kontynuowaliśmy skręcanie. Razem sprawniej nam to poszło. Zajęło to nam raptem kilka godzin. Przy okazji zgubiliśmy kilka śrubek, które na szczęście się odnalazły. Po skręceniu mebli, musieliśmy je odpowiednio postawić pod ścianą. Moje szafki kuchenne drewniane pięknie komponowały się ze ścianami i innymi sprzętami kuchennymi. Ostatnią rzeczą, która musiałam zrobić było umycie szafek, oraz wstawienie tam niezbędnych rzeczy, takich jak zastawa kuchenna, czy też garnki. Meble stoją u mnie już kilka dni i jestem z nich bardzo zadowolona. Zakupiłam specjalne preparaty, by móc je jeszcze dokładniej pielęgnować. Szafki cieszą moje oczy, za każdym razem, gdy tylko wejdę do kuchni.

Szafki kuchenne są nieodzownym i najważniejszym elementem każdej kuchni, tak przynajmniej mi się wydaje. Bez nich na pewno nie miałabym gdzie przechowywać kuchennych akcesoriów. Chociaż skręcanie ich sprawiło trochę kłopotów, to i tak jestem z nich zadowolona. Drewno, z którego są wykonane jest ponadczasowe i ostatnimi czasy bardzo modne.