Zakupy na odległość: wygoda warta polecenia

 

Całe życie uczę się oszczędzać i muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolona z rezultatów. Któryś z moich znajomych powiedział, że wcale nie muszę tego robić, bo przecież całkiem dobrze zarabiam i „tyle już mam”. Powiedziałam mu, że właśnie „tyle mam”, bo oszczędzam. Mam po prostu więcej za niej.

Czy warto kupować biżuterię w sklepie internetowym?

sklep internetowy z biżuteriąNauczyłam się szukać zamienników produktów i sklepów. Najlepiej widzę to na drogich rzeczach jak np. biżuteria. Ta sama sprzedawana z salonie i przez internet ma ogromną różnicę w cenie. Skąd to się bierze, jeśli towar jest ten sam? Ano stąd, że towary z Internetu nie potrzebują lokalu za który trzeba płacić czynsz, ani osoby, który będzie ich pilnowała. Odchodzą wszystkie koszty związane z utrzymaniem punktu. A skąd sprzedawcy biorą na te opłaty? Oczywiście są one w cenie towaru. To całkiem logiczne i nieraz nie da się tego uniknąć. Np. przy zakupach spożywczych, czy co niektórzy nie kupią na odległość butów lub obrania. Ale łańcuszek, którego długość mogę zmierzyć i widzę dokładnie jak wygląda? A pierścionek z regulowanym obwodem lub kolczyki, których i tak nigdy nie przymierzam, jeśli są na prezent? Mam swój sprawdzony od lat sklep internetowy z biżuterią i kupuję tam zawsze bez obaw. Nie jest problemem odesłanie towaru jeśli nie spełnia moich oczekiwań. Nie marnuję czasu na chodzenie po sklepach. Mam go już na tyle mało, że mi go po prostu szkoda. Znając obwód nadgarstka, mogę kupić mamie bransoletkę, a siostrze broszkę, bo bardzo je lubi. Cieszę się, że przynajmniej w części mogę robić zakupy na odległość.

Jest dużo rzeczy, który wymagają osobistej wizyty w sklepie, więc jeśli tylko nie muszę iść do następnego, to z tego korzystam. Wybierając materac, chcę się na nim położyć, zakładając buty, chce się w nich kawałek przejść, a gdy kupuję perfumy muszę je powąchać. Albo chcę. Bo są przecież zakupy, które kobietom sprawiają szczególną radość.