Załadunek i rozładunek worków big-bag

Dzięki specjalnej stacji praca z workami typu big-bag jest znacznie prostsza i angażuje mniej pracowników. Dzięki zastosowaniu stacji nie dochodzi do przestojów w przedsiębiorstwie, a cały proces załadunku i rozładunku odbywa się bardzo sprawnie.

Czy możliwe jest bezpyłowe rozładowanie big-bagów?

rozładunek big-bagWorki wielkogabarytowe nazywane big-bag często sprawiają problemy przez załadunku oraz rozładunku, ponieważ dochodzi do rozsypywania się materiałów oraz mocnego pylenia. Dzięki zaawansowanej technologicznie stacji możliwe jest, aby załadunek i rozładunek big-bag odbywał się bez pylenia i wysypywania materiałów. Możne je obsługiwać niemal bez wykorzystania pracowników. Dzięki temu, że stacje chronią przed wysypywaniem, rozrywaniem worków oraz pyleniem nie są angażowani pracownicy do sprzątania wokół stacji, ponieważ wokół niej jest czysto. Worki do stacji transportowane są za pomocą wózka widłowego lub specjalnego podajnika. Worki big-bag służą do transportu materiałów sypkich takich jak pasze, sypkie materiały chemiczne czy nawozy sztuczne. Dzięki bezawaryjnemu i bezpyłowemu działaniu stacji nie dochodzi do przestojów w przedsiębiorstwie. Często stacje posiadają wagę, zatem umożliwiają precyzyjne napełnianie worków. Dzięki automatyzacji całego procesu załadunku i rozładunku przekłada się więc nie tylko na komfort pracowników, lecz również na wydajność pracy w przedsiębiorstwie. Dzięki zaawansowanym technologicznie stacjom praca w danym przedsiębiorstwie jest znacznie ułatwiona.

Stacje zazwyczaj posiadają kółka, przez co są mobilne i w łatwy sposób można zmieniać ich położenie. Dzięki temu, że są bezpyłowe nie jest angażowanych wielu pracowników do pracy przy nich. Specjalna konstrukcja umożliwia rozbijanie zbrylonego materiału, dzięki temu praca przebiega płynnie.