Zalety ustawień rodzinnych

Jestem dorosłym dzieckiem alkoholików. Od zawsze wiedziałam, że będzie mi przez to trudniej w życiu. Jednak nie spodziewałam się, że w pewnym momencie zacznę powtarzać błędy dziadków i rodziców. Gdy zorientowałam się, że to robię, trochę się przestraszyłam i zaczęłam zastanawiać się, czy nie potrzebuję profesjonalnej pomocy. Dość szybko doszłam do wniosku, że tak właśnie jest.

Gdzie skorzystam z Hellingerowskich ustawień rodzinnych?

hellingerowskie ustawienia rodzinne w leczeniuUznałam, że muszę skorzystać z psychoterapii, która pomoże mi wskazać źródło moich problemów, a także zasugeruje odpowiednie rozwiązania, które mogłyby mi pomóc z ułożeniem sobie życia rodzinnego. Kilka osób poleciło mi Hellingerowskie ustawienia rodzinne w leczeniu. Były one o tyle dobre, że pomagały w pogodzeniu się z nieuświadomionym lękiem oraz żalem, który często miał źródło w dzieciństwie. Zgodnie z założeniami takiej terapii najważniejsze jest poczucie wdzięczności w życiu bez którego często ciężko sobie poradzić. Prowadzi to do kłopotów, których źródeł na pierwszy rzut oka nie widzimy. Wiele osób chwaliło, że często już po pierwszej wizycie u specjalisty możemy znaleźć źródło tych problemów i zacząć nad nim pracować, co jest najważniejszym krokiem na drodze do szczęśliwego i wolnego od traum życia. Zapisałam się na taką terapię i muszę przyznać, że absolutnie tego nie żałuję. Okazała się ona naprawdę rzetelna i profesjonalna.

Udało mi się trafić na świetnego, certyfikowanego terapeutę, który posiadał wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami o podobnych problemach do moich. Dodatkowo miał on szybkie terminy i nie musiałam zbyt długo czekać na wizytę. Sam jej koszt również był bardzo niski, co dodatkowo mnie ucieszyło. Dzięki temu, że dokładnie mnie on wysłuchał, udało mu się, szybko mi pomóc.