Założenie czarnej sukienki do pracy

 

Tegoroczne lato jest bardzo gorące. Ale to dobrze w końcu możemy się wygrzać na słońcu. To dobry moment, by do pracy założyć sukienkę. Pracuję w biurze. Jestem sekretarką. Muszę zawsze dobrze wyglądać, ale skoro jest tak gorąco to nie musze przychodzić do pracy w długich spodniach, koszuli i do tego w marynarce. Szefowa sama nam powiedział, że mamy założyć coś luźniejszego.

Sukienka dobrą alternatywą dla garsonki

sukienka damska czarnaW niektórych miejscach pracy obowiązują pewne zasady co do ubioru i u mnie też tak jest. Nie mogę do pracy przyjść na przykład w jeansach, choć bym chciała lub w jakiś kolorowych bluzkach. Zawsze muszę mieć coś na sobie czarnego w połączeniu z białym lub pojedyncze kolory. Ważne by było one stonowane jak granat czy czerń. Ale jak zrobiło się naprawdę gorąco to szefowa nam trochę odpuściła i powiedziała, że możemy przyjść w sukience, tak to zawsze musiały być spodnie. Dobrze, że mam wyrozumiałą szefową. Ale co do kolorystyki to nie odpuściła musiał być to czarny. Na całe szczęcie mam taką sukienkę. Może one nie jest aż tak wizytowa, ale jest odpowiednia do mojej pracy i spełnia wymogi szefowej. Jest to sukienka damska czarna, ma takie drobne kwiatuszki, ale to nie przeszkadza w niczym. Do tego mogę ubrać marynarkę w kolorze białym by przełamać tą czerń. Gdybym nie miała takiej sukienki w swojej szafie to bym poszłam kupić sobie nową sukienkę, ponieważ nie wyobrażam sobie przyjść do pracy w taki upał w spodniach i długiej koszuli. Szefowa jak nie zobaczyła to tylko się uśmiechnęła. To znaczy, że spełniłam jej oczekiwania. Ubrana byłam dobrze do mojej pracy.

W niektórych miejscach pracy trzeba przestrzegać rygorystycznych wymogów odnośnie ubioru. U mnie trzeba być zawsz elegancko ubranym. Ale związku z ostatnimi upałami, szefowa nam trochę odpuściła i powiedziała, że możemy przyjść w sukienkach, a panowie nie koniecznie muszą zakładać garnitury. W sukience o wiele lepiej się pracowało.